[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس : افزایش صادرات غیرنفتی صنایع کوچک ، روزنامه شیراز نوین

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در جلسه با شرکت‌های مدیریت صادرات و کنسرسیوم‌های صادراتی گفت: برنامه ریزی و حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برای افزایش صادرات غیر نفتی صنایع کوچک به 183میلیون دلار انجام شده است. 
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، تقویت وتوانمندسازی صنایع کوچک و متوسط در بخش صادرات را از مهمترین اولویت‌های امسال بیان کرد و گفت: در این زمینه باید با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات برای تحقق این هدف مهم تلاش کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، مهندس شاهپور قنبری در نشست مشترک با شرکت‌های مدیریت صادرات (EMC)و کنسرسیوم‌های صادراتی استان فارس گفت: بر اساس هدف‌گذاری انجام شده در سطح وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پایان سال برنامه ریزی برای افزایش صادرات غیرنفتی صنایع کوچک به میزان 2میلیارد دلار به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران محول شده و در این زمینه سهم استان‌های کشور نیز مشخص شده است.
وی با اشاره به اینکه در این برنامه ریزی، هدفگذاری صادرات صنایع کوچک و متوسط برای استان فارس، حدود 183میلیون دلار تعیین شده است گفت:با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان فارس و وجود پتانسیئل‌های صنعتی و فعالیت کنسرسیوم‌ها و تشکل‌های صادراتی، دستیابی به این هدف امکان پذیر است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به فعالیت کنسرسیوم‌های صادراتی فرش دستباف، گلاب و عرقیات گیاهی، سنگ شمال و ترشیجات و شوریجات و رب گوجه در استان فارس و نقش این کنسرسیوم‌ها در افزایش و تسهیل امور صادراتی گفت: باید با رفع موانع و مشکلات و هم‌افزایی و مشارکت در کارگروهی زمینه افزایش صادرات فراهم شود. وی بازاریابی درکشورهای جدید هدف صادراتی و اعزام فعالان صنعتی به نمایشگاه‌های معتبر خارجی را از برنامه‌هایی اعلام کرد که با حمایت‌های این شرکت، امسال بطور ویژه انجام خواهد شد.
قنبری همچنین با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و بخش دولتی نیز در تحقق افزایش میزان صادرات نقش مهمی برعهده دارند از برگزاری جلسات مختلف با دستگاه‌های اجرایی مرتبط به منظور رفع موانع صادراتی و تسهیل در امورصادرات خبر داد و گفت: در این زمینه با تعامل موجود در استان امیدواریم گام‌های موثری برداشته شود.
وی با بیان اینکه بیش از 94درصد از صنایع استان را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند از مهمترین مشکلات اغلب این صنایع را ضعف در مدیریت صادرات، تخصصی نبودن این امر و نبود استراتژی لازم در بخش صادرات اعلام کرد و گفت: امسال برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی مدیریت صادرات برای صنایع کوچک و متوسط در اولویت برنامه‌های آموزشی قرار دارد و در این زمینه هزینه‌های این دوره‌ها را به صورت یارانه پرداخت خواهیم کرد.
در این جلسه مسئولان کنسرسیوم‌های صادراتی و مدیران شرکت‌های مدیریت صادراتی (EMC) نیز به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود در زمینه راهکارهای تحقق افزایش صادرات غیر نفتی استان پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی