[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

جادوی مواد طبیعی در تمیزکردن وسایل برقی آشپزخانه، روزنامه شیراز نوین

از آن‌جا که آشپزخانه قلب فضاهای داخلی خانه است و خانم‌های خانه‌دار بیشتر اوقات روز خود را درآشپزخانه می‌گذرانند، داشتن آشپزخانه تمیز و مرتب در خلق‌وخوی آنها تأثیرگذار است. اما ممکن  است خانم‌های خانه‌دار به دلیل مشغله‌های زندگی، تمیز کردن برخی وسایل برقی را به زمان دیگری موکول کنند و همین مسئله در گذر زمان دردسرساز خواهد شد و تمیز کردن این وسایل را با مشکل روبرو خواهد کرد. با ما همراه باشید تا نکته‌هایی برای تمیز کردن وسایل آشپزخانه‌تان را در اختیار شما بگذاریم.
تمیز کردن فر 
فر و گاز جزو وسایلی هستند که به مرور زمان دچار کثیفی‌هایی در جداره می‌شوند. برای تمیز کردن این لکه‌های سرسخت که معمولاً چربی‌های ناشی از روغن‌های سرخ کردنی هستند، از ترکیب جوش شیرین، آب و سرکه سفید استفاده کنید. این محلول را داخل یک اسپری آب‌پاش بریزید و هر ۳۰دقیقه یک بار به جداره‌ها و کف فر اسپری کنید. بهتر است این محلول ۲۴ساعت روی جداره‌های فر بماند تا کاملاً آنها را تمیز و ضدعفونی کند.
تمیز کردن ماشین ظرف شویی
برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی‌، می‌توانید از خود آن کمک بگیرید؛ به این صورت که به جای استفاده از مواد شوینده متداول، از ترکیب سرکه سفید و آبلیمو در مخزن آن استفاده کنید و بگذارید ماشین ظرفشویی روند شست‌وشوی خود را طی کند. اگر بعد از یک دور شست‌وشو باز هم لکه‌ای در آن پیدا بود، این بار نمک را نیز به این ترکیب اضافه کنید تا شاهد نتیجه‌ای شگفت‌انگیز باشید.
تمیز کردن یخچال
برای تمیز کردن یخچال ابتدا باید آن را به صورت کامل خالی کنید و هرچیزی را که تاریخ انقضای آن سر آمده است دور بیاندازید. سپس روی یک پارچه نم‌دار کمی جوش شیرین ریخته و جداره‌های یخچالتان را با آن پاک کنید. جوش شیرین لکه‌ها را از دیوارها و کف یخچال شما پاک می‌کند و بوی بد یخچال شما را نیز از بین می‌برد. 
تمیز کردن مایکروفر
برای تمیزکردن مایکروفر، فقط به یک لیوان آب لیمو احتیاج دارید. لیوان پر از آبلیمو را داخل مایکروفر گذاشته و زمان مایکروفر را برای جوش آمدن آبلیمو تنظیم کنید. اسید موجود در بخار آبلیمو باعث می‌شود به راحتی با یک دستمال جداره‌های مایکروفر خود را جرم‌زدایی کنید.
تمیز کردن چایی/ قهوه‌ساز
برای تمیز کردن مخزن قهوه‌ساز یا چایی ساز می‌توانید از سرکه سفید استفاده کنید. سرکه سفید را درون قسمت دیسپنسر قهوه‌ساز ریخته و آن را روشن کنید. این پروسه را ۲ یا ۳بار انجام دهید تا از تمیز شدن قهوه‌ساز خود مطمئن شوید.
تمیز کردن ماشین لباس‌شویی
ماشین‌های لباسشویی جزو عناصری هستند که با وجود جریان دائمی آب در آن‌ها باز هم آلوده و کثیف می‌شوند. برای تمیز و ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی، به جای پودر لباسشویی در مخزن از سرکه سفید استفاده کنید، ماشین لباسشویی را روی شست و شو با آب داغ تنظیم کنید و آن را برای یک پروسه کامل شست و شو آماده و روشن کنید، بدون آن که لباسی در آن بیاندازید، اجازه دهید ماشین لباسشویی پروسه شست و شو را تکمیل کند.
تمیز کردن خشک‌کن‌ها
با استفاده از سرکه سفید می‌توانید خشک‌کن‌ها را نیز تمیز کنید. مقداری سرکه سفید را روی دستمال‌های میکروفایبر ریخته و آن را روی سطوح مختلف خشک‌کن بکشید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی