[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس عنوان کرد ارزش‌گذاری سهام صنایع کوچک، در فرابورس، روزنامه شیراز نوین

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در بازدید از واحد صنعتی در شهرک صنعتی شیراز به تشریح مزایای متنوع تامین مالی صنایع کوچک فارس از طریق فرابورس پرداخت وگفت: ایجاد بازار صنایع کوچک و متوسط در فرابورس دستاورد پیگیری پیرامون تامین نقدینگی صنایع کوچک و متوسط است. 
به گزارش دریافتی شیراز نوین از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تامین مالی واحد‌های صنعتی کوچک و متوسط از طریق بازار سرمایه را ظرفیتی مهم برای رفع مشکلات نقدینگی این صنایع اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه تاکنون امکان تامین مالی صنایع کوچک از طریق بازار سرمایه در کشور فراهم نبوده است، در یک سال گذشته تلاش بسیار زیادی برای تامین نقدینگی واحدهای صنعتی در بازار فرابورس صورت پذیرفت، که نتیجه آن ایجاد بازار صنایع کوچک و متوسط در فرابورس است.
مهندس شاهپور قنبری در بازدید از واحد‌های صنعتی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز، با اشاره به اینکه فرابورس ایران به عنوان دومین بورس اوراق بهادار رسمی کشور به منظور تسریع در فرایند پیاده سازی و تحقق ارکان اقتصاد مقاومتی با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، بازاری ویژه به منظور فراهم نمودن دسترسی عموم بنگاه‌های اقتصادی کشور علی‌الخصوص شرکت‌های کوچک و متوسط و شرکت‌های دانش بنیان به بازار سرمایه طراحی کرده است گفت: در این بازار شرکت‌های متقاضی، پس از اخذ حدنصاب‌های مورد نظر، در فرابورس ایران پذیرفته شده و علاوه بر برخورداری از کلیه مزایای شرکت‌های پذیرفته شده در بازار سرمایه، مشمول مزایای ویژه این بازار نیز می‌شوند.
 وی ضمن تشریح برخی از مزایای تامین مالی صنایع کوچک از طریق فرابورس گفت: معرفی و تبلیغ رایگان واحد‌های صنعتی در تابلو بورس در کنار شرکت‌های بزرگ و معتبر، اعتبار بخشی به شرکت و صاحب آن، تامین مالی نامحدود برای واحد صنعتی و امکان افزایش سرمایه با بزرگتر شدن شرکت و واحد تولیدی، ایجاد اعتبار برای شرکت جهت اخذ تسهیلات بانکی، امکان اوراق قرضه و امکان انتقال سهام برای شرکت‌ها در حداقل زمان و هزینه از مزایای عضویت واحد‌ها در این بازار سرمایه است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با بیان اینکه یکی از مشکلات واحد‌های صنعتی کوچک و متوسط، نحوه قیمت‌گذاری و تعیین ارزش سهام آن است گفت: در بسیاری از صنایع کوچک ارزش‌گذاری سهام انجام نشده اما در فرابورس بدون پرداخت هزینه‌های زیاد کارشناسی، به‌صورت رایگان ارزش سهام واقعی قیمت گذاری می‌شود.
قنبری شرط پذیرش بنگاه‌ها در فرابورس را تهیه صورت‌های مالی حسابرسی شده ذکر کرد و گفت: بنگاه‌های صنعتی از ورود به فرابورس استقبال کرده اند.
وی افزود: ورود بنگاه‌های کوچک و متوسط به فرابورس گام بسیار مثبتی برای تامین منابع مالیرعامل سازمان صنایع ی بنگاه‌ها با نرخ ارزان تر و سرعت بیشتر است. از این طریق افرادی در کل کشور می‌توانند سهامدار این شرکت‌ها شوند و بنگاه بعد از سال‌ها به سهامی عام تبدیل خواهد شد.
قنبری با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 95 درصد بنگاه‌های استان جزء بنگاه‌های کوچک و متوسط محسوب می‌شوند گفت: با توجه به اینکه این آمار رو به رشد است لذا ورود شرکت کوچک و متوسط به بازار سرمایه امری بسیار ضروری 
بود.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد گفت: تاکنون تعدادی از صنایع فارس که واجد شرایط بوده اند را به فرابورس معرفی کرده ایم که در حال حاضر پرونده 8واحد صنعتی در مرحله رسیدگی است.
وی در پایان بیان داشت: سهولت و سرعت پذیرش، معرفی شرکت به آحاد جامعه، تامین مالی، برخورداری از معافیت مالیاتی، امکان توثیق سهام، شفافیت اطلاعاتی، سهولت ارتقاء به بازارهای بالاتر، از جمله مزایای شرکت‌های کوچک و متوسط برای بنگاه‌های پذیرفته شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی