[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۰
  • دوره جدید

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس: سازمان جنگل‌ها باید به تجهیزات پیشرفته مجهز شود، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: سازمان جنگل‌ها برای اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع باید به تجهیزات و امکانات پیشرفته مجهز شود.
علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با هشدار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر احتمال افزایش آتش‌سوزی در  طبیعت به دنبال موج گرما با یادآوری آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع برخی مناطق کشور طی روزهای اخیر گفت: از آنجایی که با توجه به افزایش دمای هوا احتمال خطر حریق در جنگل‌ها و مراتع کشور مانند روزهای اخیر وجود دارد؛ از این رو گردشگران، مردم، روستایان و کشاورزان باید از روشن کردن آتش در مراتع و جنگل‌ها پرهیز کرده و همچنین دستگاه‌های ذی‌ربط نیز در حال آماده‌باش باشند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، فرهنگ‌سازی مناسب را در پیشگیری از وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع مؤثر دانست و افزود: رسانه‌های جمعی به ویژه صداوسیما باید با تولید برنامه‌های مناسب، فرهنگ‌‌سازی مناسبی را داشته و در این رابطه اطلاع‌رسانی‌ها از سوی رسانه‌ها بیشتر شود.
وی با بیان اینکه بخشی از آتش‌سوزی‌های به وقوع پیوسته در مناطق قرق شده اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: متأسفانه سالانه بخش زیادی از جنگل‌ها و مراتع کشور به دلیل غفلت و خطاهای انسانی دچار حریق می‌شوند؛ این در حالی است که سازمان جنگل‌ها و مراتع با کمبود امکانات و بالگرد اطفای حریق مواجه بوده و بالگردهای موجود نیز از طریق نهادهای نظامی مانند وزارت دفاع تأمین می‌شود و این دستگاه بالگرد اختصاصی ندارد.
نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، با یادآوری استفاده از سیستم‌های هشداردهنده و تکنولوژی روز برای پیشگیری از وقوع آتش‌سوزی در بخشی از جنگل‌ها و مراتع کشور، ادامه داد: برای کاهش خسارات ناشی از آتش‌سوزی جنگل‌‌ها باید امکانات و تجهیزات لازم تأمین و همچنین کمبود بالگرد در کشور رفع شود تا بتوان نسبت به هلی برد نیروها و امکانات در زمان مناسب برای اطفای حریق اقدام کرد.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه سازمان جنگل‌ها و مراتع و سازمان حفاظت محیط زیست برای اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع باید به تجهیزات و امکانات پیشرفته مجهز شوند، تصریح کرد: کمبود نیروی انسانی باید رفع شده و نیروها تحت آموزش‌های لازم قرار گیرند. در این رابطه می‌توان از ظرفیت جوامع محلی و توانمندی مردم نیز استفاده کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی