[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

کشف اشیای چند هزار ساله از دست قاچاقچیان، روزنامه شیراز نوین

ایلنا: فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری از کشف و ضبط تعدادی اشیای تاریخی ارزشمند با قدمت مربوط به هزاره اول قبل از میلاد و دوران اسلامی توسط نیروهای یگان حفاظت استان کهگیلویه‌وبویراحمد خبر داد.
سردار سرتیپ‌دوم پاسدار امیر رحمت‌اللهی در بیان جزئیات این مطلب گفت: در پی کسب اخبار و گزارش‌هایی از دوست‌داران میراث‌فرهنگی، مبنی بر نگهداری و فراهم‌کردن مقدمات فروش تعدادی اشیای تاریخی ارزشمند توسط فردی بومی، پس از اقدامات و بررسی‌های اولیه و احراز صحت خبر، موضوع با سرعت در دستور کار مأموران یگان استان کهگیلویه‌وبویراحمد قرار گرفت.
او ادامه داد: در این بازرسی ۳۴شیء تاریخی شامل دستبند طلا، خنجر، انگشتر، حلقه با روکش طلا، قاشق مفرغی، آویز گردن با روکش طلا، گوشواره از جنس طلا، مجسمه مفرغی، مهره و... کشف شد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث ‌فرهنگی با بیان این‌که در این عملیات یک قاچاقچی اموال تاریخی دستگیر و تحویل مراجع قضایی استان شد، تصریح کرد: در پی کارشناسی‌های فنی انجام ‌شده از سوی کارشناسان اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی استان، اصالت تعدادی از اشیای کشف‌ شده تأیید شد و قدمت آنها هزاره اول قبل از میلاد و دوران اسلامی تخمین زده شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی