[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۸
  • دوره جدید

معاون آبفای فارس: نگران تامین آب شرب تابستانی استان هستیم، روزنامه شیراز نوین

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان فارس بیان داشت: تداوم خشکسالی و کم بارشی و محدودیت منابع آب، نگرانی هایی برای تامین آب شرب تابستانی استان ایجاد کرده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت آبفای فارس، ایوب ملکوتی در میز خبری روابط عمومی این شرکت، محدودیت منابع آب را چالشی مخاطره‌آمیز عنوان کرد و گفت: در ماه‌های گرم سال، نگرانی‌ها در حوزه تامین آب شرب بیشتر می‌شود. وی افزود: ‌مدیریت تقاضا و مصرف، مدیریت مهارآب، مدیریت تحقیق و مطالعات آبی، کنترل کیفیت آب، مدیریت اقتصاد و منابع مالی آب، مدیریت فن آوری و استفاده از آخرین دستاورد‌های سخت‌افزاری و آموزش همگانی از عمده ترین روش‌های غلبه بر مشکلات و بحران‌های ناشی از کم آبی در تابستان است که با اعمال آن می‌توان بر مشکلات حوزه آب فائق آمد.
ملکوتی ادامه داد: برای عبور از بحران کم آبی در تابستان پیش رو، به ویژه در شهرهای اولویت دار، با مطالعات فراگیر و تشکیل کارگروه‌های اجرایی برای کاهش محسوس اثرات بحران کم آبی، اولویت‌های اجرایی را مشخص کردیم و اقدامات مورد لزوم به مهندسی فرایند مقابله با بحران پرداختیم. وی ادامه داد: این شرکت برای عبور از بحران کم آبی در تابستان، فعالیت‌های خود را به طور کلی در پنج محور برنامه ریزی کرده که این پنج محور شامل، مدیریت تقاضا و مصرف آب، افزایش ظرفیت و انتقال آب، ‌بهبود کیفیت آب شرب، تداوم خدمت، فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب است. وی اضافه کرد: اهم اقداماتی که انجام شده است یا در حال انجام است شامل تجهیز و برق رسانی 13 حلقه چاه در شهرهای بحرانی و ریسک پذیر، اجاره چاه آب شرب برای شهرهای بحرانی، راه اندازی ایستگاه‌های پمپاژ جدید و مهندسی مجدد تعدادی از چاه‌ها، بهسازی چشمه‌های موجود، حفر و کف شکنی 17 حلقه چاه در شهرهای بحرانی است.
مهندس مجتبی متوسل مدیر بهره برداری تأسیسات آبرسانی شرکت آبفا استان فارس نیز در این نشست بیان داشت: با تشکیل کارگروه مدیریت بحران آب و افزایش راندمان تأسیسات آبرسانی موجود و همچنین با بررسی کمبودها و نیازها برآنیم تا مشکلات حوزه آبرسانی را در تابستان سال جاری به حداقل ممکن برسانیم.
وی گفت: برگزاری 200 ساعت کارگاه کارشناسی برای مهندسی مجدد تأسیسات آبرسانی بر روی ظرفیت‌های بالقوه آبرسانی در هر شهر استان اقدام شده است که امیدوارم بازدهی لازم را داشته باشد.
متوسل ابراز امیدواری کرد مردم نیز با مصرف بهینه به یاری مسئولین بشتابند تا تابستانی با حداقل کم آبی را سپری کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی