[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۸
  • دوره جدید

معاون شرکت توزیع نیروی برق شیراز: هرسال یک میلیارد کیلووات ساعت انرژی برق هدر می‌رود، روزنامه شیراز نوین

معاون شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفته است که طرح ساماندهی برق‌های غیرمجاز شهرستان شیراز آغاز شده که اجرایی شدن این طرح با توجه به زیانی که از این محل به بیت‌المال وارد شده و می‌شود بدون توقف و بدون اغماض و با جدیت ادامه خواهد داشت.
به گزارش دریافتی شیراز نوین از روابط عمومی شرکت توزیع برق شیراز حسین صالحی در جمع دهیاران 42روستای بخش مرکزی شهرستان شیراز افزود: برخورد شرکت توزیع برق شیراز با متخلفان منطبق بر قانون است و استفاده غیرمجاز از برق به‌عنوان یک سرمایه ‌ملی، کاملا غیرقانونی است.
وی با بیان اینکه استفاده از انشعاب غیر مجاز با اجازه شرکت توزیع برق انجام نشده است که امروز برای برخورد با استفاده کنندگان، نیازی به اطلاع‌رسانی و کسب اجازه باشد گفت: علی‌رغم وجود قوانین مشخص در این زمینه و برای کمک به افراد، راهکارهایی اندیشیده شده که امیدواریم با همکاری دهیاران، ضمن اطلاع‌رسانی مطلوب، این طرح اجرایی 
شود. 
معاون شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: سالانه در محدوده جغرافیایی تحت پوشش توزیع برق شیراز بالغ بر یک میلیارد کیلووات ساعت انرژی برق هدر می‌رود که 90درصد آن به دلیل برق‌های غیرمجاز است. 
او با بیان اینکه در شهرستان شیراز شاهد وضعیت نابسامانی در استفاده غیرمجاز از برق هستیم، گفت: کسانی که از برق غیرمجاز استفاده می‌کنند، دغدغه پرداخت پول ندارند لذا به شکل مداوم و شبانه روزی، استفاده حداکثری از برق را انجام می‌دهند.
صالحی با تاکید براینکه استفاده غیرقانونی و غیرمجاز از برق، به لحاظ قانون، شرع و اخلاق، تخلف است گفت: امروز در کشور بالغ بر 5 هزار مگاوات انرژی برق کم داریم و اگر مدیریت مناسب نبود، اعمال خاموشی‌ها خصوصا در زمان اوج بار یعنی تابستان، انجام می‌شد. 
اوگفت: متاسفانه برخی از شهروندان حاضر هستند برای خرید لوازم منزل حتی لوازم لوکس هزینه‌های سنگینی را متحمل شوند اما حاضر به خرید اشتراک برق نیستند. 
صالحی استفاده غیرمجاز از برق را دزدی دانست و بیان کرد: شرکت توزیع برق شیراز ضمن جمع‌آوری برق‌های غیرمجاز، نسبت به اخذ وجه برق مصرف شده به قیمت هر کیلووات ساعت 280 تومان تا 300 تومان اقدام خواهد کرد حال آنکه هزینه برق مصرفی در اشتراک خانگی هر کیلووات ساعت 60 تومان است.
در این رابطه در صورت تاخیر در تبدیل برق غیر مجاز به مجاز، سالانه مبلغی مابین 2 تا 4 میلیون تومان هزینه برق مصرفی غیر مجاز به متقاضی تحمیل می‌شود. 
معاون شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: ‌پیش‌بینی تسهیلاتی برای تبدیل برق‌های غیرمجاز به مجاز و خرید اشتراک شده و از دهیاران درخواست می‌کنیم با اطلاع‌‌رسانی مناسب برای اجرای سریع‌تر و گسترده‌تر، طرح ساماندهی برق‌های غیرمجاز همراهی کنند.
صالحی گفت: متاسفانه با توجه به گسترش روستاهای اطراف شهرستان شیراز خصوصا در بخش مرکزی، شاهد افزایش تعداد استفاده کنندگان از برق‌های غیرمجاز هستیم و در این خصوص دهیاران باید چاره‌اندیشی مناسبی داشته باشند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی