[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۵
  • دوره جدید

انتخابات نظام پزشکی شیراز ۳۰تیر ماه برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات نظام پزشکی شیراز با اعلام اینکه امسال برای نخستین مرتبه انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد گفت: از جمعیت 12هزار نفری نظام پزشکی شیراز، 106 نفر برای این دوره انتخابات نظام پزشکی ثبت نام کرده اند.
 به گزارش خبرنگار شیراز نوین، روز گذشته دکتر سید بصیر هاشمی در جمع خبرنگاران از برگزاری انتخابات نظام پزشکی در شیراز خبر داد و اظهار داشت: این انتخابات در 30 تیرماه به صورت همزمان با سراسر کشور در شیراز برگزار می‌شود و تلاش داریم برای نخستین مرتبه انتخابات این دوره نظام پزشکی را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم. وی با یادآوری اینکه انتخابات نظام پزشکی هر 4سال یک مرتبه برگزار می‌شود افزود: در مقایسه با دور قبلی انتخابات که 86 نفر برای کاندیداتوری ثبت نام کرده‌اند، پیش بینی می‌شود امسال با افزایش 20 درصدی ثبت‌نام در این انخابات مواجه شویم. هاشمی با اشاره به تفکیک ثبت نام‌کنندگان انتخابات پیش رو گفت: از تعداد86 نفر، 64نفر پزشک عمومی و متخصص،۱۱دندان پزشک،12داروساز، 4ماما، 9نفر لیسانسه پروانه‌دار و 6 نفر باقیمانده، دارای مدرک علوم آزمایشگاهی هستند که دراین دوره از انتخابات نظام پزشکی به عنوان کاندیداتور انتخابات هیئت مدیر نظام پزشکی ثبت نام کرده‌اند. این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: بر اساس برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده نتایج انتخابات پس از پایان ساعت رای گیری 48 ساعت بعد اعلام خواهد شد. رئیس هیئت نظارت بر انتخابات نظام پزشکی شیراز گفت: بررسی صلاحیت متقاضیان به مدت ۱۰ روز توسط هیئت نظارت شهرستان انجام خواهد شد و نتایج اولیه بررسی‌ها از ۳۱ خرداد تا ۱ تیر اعلام خواهد شد. این مقام مسئول تشریح کرد: کاندیداهای رد صلاحیت شده فرصت دارند به مدت ۲ روز پس از اعلام نتایج اولیه بررسی‌ها اعتراضات خود را به هیئت نظارت اعلام کنند.
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات نظام پزشکی شیراز تصریح کرد: سازمان نظام پزشکی متشکل از شش گروه پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان، علوم آزمایشگاهی، دکتران علوم ماما، و لیسانس‌های پروانه دار است و هر کدام از این‌ها فقط به کاندیدای خود می‌توانند رای بدهند. وی بیان کرد: تعداد اعضای هیئت مدیره در شیراز ۱۷ نفر است که از این تعداد ۱۰ نفر پزشک، دو نفر دندانپزشک، دو نفر دارو ساز، یک نفر علوم آزمایشگاهی، یک نفر ماما و یک نفر لیسانسه پروانه‌دار هستند.
 هاشمی ادامه داد: تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران، سابقه ۳ سال عضویت در سازمان نظام پزشکی، حسن شهرت عملی به اخلاق پزشکی، حسن شهرت عملی در اجرای احکام دین مبین اسلام و عضو نبودن در هیئت اجرایی و نظارت انتخابات از جمله شرایط کاندیداها به شمار می‌رود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی