[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

رئیس کمیسیون عمران مجلس: باید در چیدمان کابینه همفکری و تعامل صورت گیرد، روزنامه شیراز نوین

شیرازه: نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت دوازدهم می‌خواهد موفق باشد، باید در چیدمان کابینه همفکری و همراهی صورت گیرد و فرمایشات رهبری را مورد توجه قرار دهد.
محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسون عمران و نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی شامگاه یکشنبه در نشست خبری شورای اداری شهرستان جهرم با اشاره به اتمام دوره دولت یازدهم و آغاز دولت دوازدهم تا چند هفته آینده گفت: کابینه‌ای موفق است که در چیدمان آن تعامل رهبری، مردم و مجلس صورت گیرد و افرادی انتخاب شوند که نگاهشان با مسائل توسعه عمرانی و اقتصادی کشور باشد.
وی تصریح کرد: در بحث هسته‌ای اگر حمایت‌های مقام معظم رهبری نبود موضوع هسته‌ای به سرانجام نمی رسید.
رضایی با اشاره به ظرفیت‌های خصوصی در کشور عنوان کرد: بخش خصوصی مهم‌ترین ظرفیت برای اقتصاد مقاومتی است. مدیران و مسئولین نگاهشان به بخش خصوصی باید پررنگ‌تر شود و رویکردشان، رویکردی اقتصادی باشد.
رئیس کمسیون عمران مجلس اظهار داشت: در دولت آینده باید شرایطی به وجود آید که بتوان بیش از 500هزار میلیارد تومان پروژه‌های عمرانی در کشور را فعال کرد. همان‌طور که در دولت‌های گذشته حمایت و پشتیبانی بوده است، در دولت دوازدهم هم همین روند ادامه خواهد یافت و با ظرفیت‌های موجود، پروژه‌هایی که شروع شده یا بسیار طولانی شده است را بتوان به اتمام رساند.
رضایی با توجه به توزیع عادلانه اعتبارات در روند توسعه شهر و روستا تأکید کرد: به توسعه روستایی توجه نمی شود و بسیاری از روستاهای ما مشکل آب شرب دارند. باید توسعه متوازن در نظر گرفت که در غیر این صورت روستاییان به شهرها مهاجرت می کنند که عواقب خوبی در پی نخواهد داشت. لازم است در توسعه روستاها و شهرستان ها عملکرد ملی و تخصصی باشد.
رضایی با اشاره به حمایت از پروژه های عمرانی شهرستان جهرم گفت: به جرأت می توان گفت که برای تأمین اعتبار در پروژه های عمرانی شهرستان هیچ مشکلی وجود ندارد و اگر مشکلی در روند پروژه ایجاد شود، به سیستم اجرایی و مدیران آن باز می گردد.
وی یادآور شد: در پروژه آب رسانی از سد سلمان فارسی به شهرستان جهرم و بیمارستان 310تخت خوابی سید الشهدا(ع) اعتبار مالی آن تأمین شده است و دغدغه مالی وجود ندارد.
رضایی بیان کرد: در بحث راه شهرستان مشکل مالی آن حل شده است و راه شیراز - جهرم رو به اتمام است، مسیر جهرم - لارستان اکنون 25کیلومتر آن به مناقصه گذاشته شده است و 10کیلومتر دیگر آن نیز قبلاً به مناقصه گذاشته شده و محور جهرم - قیر نیز پیمانکار انتخاب شده و پروژه عمرانی آن در حال انجام شدن است.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: برای شهرستان جهرم امتیاز برق گرمسیری گرفته شد که اکنون نیاز به افزایش قدرت برق است که برای تحقق آن، 30میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است.
رضایی با تأکید بر اینکه بخشداران و مدیران شهرستان نباید نگاه سیاسی و جزیره ای داشته باشند گفت: بخشداران باید تمام توجه‌شان به توسعه عمرانی و خدماتی باشد و مدیران هم از نگاه جزیره ای خود بیرون آیند و فقط موضع خود را نبینند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی