[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۸
  • دوره جدید

اخبار اوقاف، روزنامه شیراز نوین


11هزار نفر از جامعه قرآنی فارس گواهینامه آموزش حفظ دریافت می‌کنند

کارشناس امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس از صدور 11هزار گواهینامه  آموزش حفظ برای شرکت کنندگان در آزمون طرح ملی حفظ قرآن کریم خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس، سیدامیرعباس جلالی با بیان اینکه این آزمون در سال 95 برگزار شد، بیان کرد: آزمون طرح ملی حفظ قرآن کریم برای پنجمین سال متوالی در بهمن ماه سال گذشته با حضور 11هزار نفر از حافظان زن و مرد در مقاطع سنی پیش‌دبستانی تا بزرگسال برگزار شد که شرکت کنندگان در این دوره به عنوان حافظ قرآن کریم شناخته شدند.
جلالی با اشاره به رشته‌های مختلف این آزمون افزود: این طرح در رشته‌های حفظ یک جزء، دو جزء، سه جزء و پنج جزء، 10، 15 و 20جزء، حفظ کل و موضوعی برگزار شد که حتی حافظانی که قادر به حفظ یک جزء قرآن کریم شدند، این گواهینامه آموزشی را دریافت می کنند. 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه 70درصد از شرکت کنندگان در این آزمون خانم‌ها بودند گفت: کلیه شرکت کنندگانی که در شهر شیراز در این آزمون شرکت کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به آستان مقدس امامزاده سیدحسین(ع) واقع در پل علی بن حمزه(ع) گواهینامه خود را دریافت کنند. 
همچنین شرکت کنندگان شهرستانی که در این آزمون حضور داشتند می‌توانند به ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان خود مراجعه کنند و گواهینامه‌های خود را دریافت کنند. 
کارشناس امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس در پایان خاطرنشان کرد: مرجع صادر کننده گواهینامه شرکت کنندگان در این آزمون، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس است که مورد تأیید سازمان اوقاف و امور خیریه کشور است. 

 

آستان مقدس سیدعلاء‌الدین‌حسین(ع) میزبان احیاء شب بیست‌وهفتم ماه مبارک رمضان 

مراسم احیاء شب بیست و هفتم ماه مبارک رمضان در آستان مقدس سیدعلاءالدین حسین(ع) برگزار می شود. 
به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه 3 شیراز بیان کرد: مراسم احیا و نیایش شب بیست و هفتم رمضان در شامگاه چهارشنبه 31خرداد از ساعت 21:15 در محل این آستان مقدس برگزار می شود.
حجت‌الاسلام رحیم صفری گرائی افزود: این مراسم با تلاوت آیات وحی و قرائت ادعیه همراه است و حجت‌الاسلام و المسلمین جاوید در این مراسم ایراد سخن خواهد کرد. 
وی با بیان اینکه در این مراسم دعای ابوحمزه ثمالی قرائت می‌شود گفت: در این شب معنوی حاج کاظم محمدی، حاج نجف روستا و حاج رضا رودکی دعای پرفیض و معنوی ابوحمزه ثمالی و جوشن کبیر را قرائت می‌کنند.
خاطرنشان می‌شود این مراسم به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس و آستان قدس حسینی(ع) برگزار می شود. 

 

آغاز طرح نشاط معنوی در آستان مقدس حرم مطهر سیدتاج‌الدین غریب(ع) 

کارشناس روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه و امور خیریه استان فارس از آغاز اجرای طرح نشاط معنوی در محل این آستان مقدس خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس، جواد یزدانی با اعلام این خبر عنوان کرد: در آستانه فرا رسیدن فصل تابستان و در راستای پرکردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، طرح نشاط معنوی در محل این آستان مقدس برگزار می‌شود. وی با اشاره به اینکه در راستای اجرای این طرح 33عنوان کلاس آموزشی در محل این آستان مقدس برگزار می‌شود گفت: در این طرح کلاس‌های آموزشی مجزا ویژه تمام سنین با موضوعاتی همچون آموزش احکام، روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم، تربیت مربی قرآن کریم به صورت کارگاهی، آموزش اذان ویژه نوجوانان پسر و كلاس‌های هنری، تقویتی و كامپيوتر نيز برگزار خواهد شد. یزدانی در ادامه به هدف اجرای طرح نشاط معنوی اشاره کرد و افزود: غنی‌سازی اوقات فراغت و سوق دادن کودکان و نوجوانان به عرصه‌های دینی، از جمله اهداف اجرایی طرح نشاط معنوی است.
وی اضافه کرد: کلیه کودکان و دانش‌آموزان دختر و پسر می‌توانند همه روزه در صبح و بعدازظهر با مراجعه به این آستان مقدس جهت شرکت در این طرح ثبت نام کنند و از خدمات ارائه شده استفاده نمایند. 
 خاطرنشان می‌شود کلاس‌های آموزشی طرح نشاط معنوی از تیرماه سال جاری در محل آستان مقدس سید تاج الدین غریب(ع) برگزار می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی