[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۰
  • دوره جدید

دریافت وجه در زمان ثبت‌نام غیرقانونیست، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات گفت: در مدارس دولتی به جز مدارس خاص، چیزی به نام شهریه نداریم.
به گزارش شیرازنوین به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سیدرحیم میرشاه ولد ثبت نام دانش آموزان را یکی از موضوعات هرساله آموزش و پرورش دانست و اظهار کرد: اولیا همواره نسبت به ثبت نام فرزندانشان حساسیت داشته و علاقه مند هستند آن‌ها را در بهترین مدارس ثبت نام کنند.
وی افزود: با هدف جلوگیری از تراکم بیش از حد در برخی مدارس و استفاده از ظرفیت دیگر مدارس، آموزش و پرورش محدودیت‌ها و شرایطی را برای ثبت نام مشخص کرده است.
میرشاه ولد تصریح کرد: محدوده جغرافیایی محل سکونت از جمله شرایطی است که در فرآیند ثبت نام دانش آموزان لحاظ می‌شود، البته این محدودیت شامل مدارس غیردولتی و مدارس خاص دولتی از جمله تیزهوشان و نمونه دولتی نمی‌شود.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات خاطرنشان کرد: پایه‌های ورودی دارای شرایطی هستند که باید رعایت شود مانند پایه اول دبستان که دانش آموزان موظف‌اند پس از شرکت در طرح سنجش سلامت، اقدام به ثبت نام کنند و این موضوع هرساله موردتأکید قرار می‌گیرد.
وی اظهار کرد: ثبت نام میان پایه توسط مدرسه انجام می‌شود و نیازی به حضور اولیا در مدرسه نیست.
میرشاه ولد با اشاره به کاهش میزان شکایات از نحوه ثبت نام، اظهار کرد: اولیای دانش آموزان جهت ارائه هرگونه شکایت از فرآیند ثبت نام‌ می‌توانند به سامانه پاسخ گویی به شکایات در پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند و یا به صورت حضوری در ادارات آموزش و پرورش موضوع را پیگیری کنند.
وی افزود: در مدارس دولتی چیزی به نام شهریه نداریم و مدیران حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارند، مشارکت مالی اولیا کاملاً اختیاری است و در طول سال تحصیلی صورت می‌گیرد، البته مدارس غیردولتی و همچنین مدارس خاص دولتی از جمله تیزهوشان، نمونه دولتی و شاهد از این قاعده مستثنی هستند و براساس دستورالعمل خاص خود اقدام می‌کنند.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات تصریح کرد: در مدارس غیردولتی نیز، دریافت شهریه براساس الگوی ارائه شده توسط شورای نظارت بر مدارس غیردولتی، انجام می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی