[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۰
  • دوره جدید

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری فعالیت ۲۵ هزار پایگاه اوقات فراغت در کشور، روزنامه شیراز نوین

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری از فعالیت 10تشکل، سازمان و معاونت در کنار 25هزار پایگاه اوقات فراغت خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهر دیروز مهدی فیض در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه و با موضوع فعالیت‌های تابستانی و اوقات فراغت دانش آموزان در ساختمان شهیدرجایی برگزار شد، از فعالیت 10تشکل، سازمان و معاونت در برنامه‌های اوقات فراغت خبر داد و افزود: اردوهای صالحین، سازندگی، طرح پویندگان و یاوران ولایت از جمله فعالیت‌های سازمان بسیج دانش آموزی، اردوهای آموزشی تشکیلاتی طلایه داران فردا، تربیتی جهادی، اجرای طرح هر عضو انجمن اسلامی یک مهارت، برنامه چند قدم تا آسمان و فعالیت هیئت‌های دانش آموزی انصارالمهدی(عج)، بخشی از فعالیت‌های تابستانی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان است.
وی افزود: اردوی‌های تابستانی عمدتاً آموزشی خواهند بود و دانش آموزان، امورات یک زندگی طبیعی را شبیه سازی می‌کنند بدین صورت که اموری مانند برافراشتن چادرهای اقامتی، پخت و پز و اداره کردن زندگی را عملاً انجام می‌دهند.
 فیض از برگزاری 60ساعت دوره آموزشی برای دانش آموزان شرکت کننده در اردوها خبر داد و خاطرنشان کرد: در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تولید، اشتغال، ‌آموزش‌هایی در جهت سوق دادن دانش آموزان به سمت فعالیت‌های اقتصادی در اردوها ارائه می‌شود.
وی از برگزاری اردوی کارآفرینی با شرکت 4هزار دانش آموز کرمانی خبر داد و گفت: افراد شرکت کننده در این اردو، در 3سطح 70ساعتی آموزش‌های لازمه را فرا می‌گیرند، بدین صورت که 70ساعت آموزش کارآفرینی برای 4هزار نفر، سپس 70ساعت آموزشی برای هزار نفر برگزیده و درنهایت 70ساعت آموزش برای 250نفر منتخب ارائه می‌شود. البته محتوای این دوره‌ها با همکاری دانشگاه صنعتی شریف در حال تدوین است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: اردوهای دوستی ویژه دبیران کانون‌های دانش آموزی، اردوهای شکرانه ویژه مناطق کم برخوردار، المپیاد آماده مرحله استانی و کشوری، مسابقات گفت‌وگوی بشر دوستی، مسابقات کتابخوانی، طرح شوق رویش، دوره آموزشی کاربرد علوم، فنون و ریاضیات در سوانح و همدلی تشکل‌ها مجموعاً از جمله برنامه‌های سازمان جوانان هلال احمر در فعالیت‌های تابستانی خواهد بود.
وی برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز، فرهنگی هنری، ورزشی با حضور 4هزار دانش آموز با نیازهای ویژه را از جمله فعالیت‌های تابستانی سازمان آموزش و پرورش استثنایی اعلام و تصریح کرد: برگزاری مسابقات ورزشی با شرکت 18هزار دانش آموز توسط معاونت تربیت بدنی و سلامت، تشکیل کارگاه‌های مهارت آموزی در هنرستان‌ها با مدیریت معاونت آموزش متوسطه و برگزاری اردوی دانش آموزان عشایر با شرکت 1500دانش آموز پسر و دختر توسط معاونت آموزش ابتدایی از جمله برنامه‌های اوقات فراغت تابستان 96، است.
فیض برای هر چه بهتر برگزار شدن برنامه‌های تابستانی بر همکاری همه دستگاه و نهادها با آموزش و پرورش تأکید و اظهار کرد: به منظور هرچه بهتر برگزار شدن فعالیت‌های اوقات فراغت برنامه توانمندسازی و آموزش مربیان را در دستور کار داریم. وی شروع فعالیت‌های تابستانی را هفته دوم تیر اعلام و خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم برنامه‌های مذهبی و اردویی به صورت تلفیقی برگزار شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی