[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۸
  • دوره جدید

المیادین: حمله موشکی ایران، پیامی به عربستان، امریکا و اسرائیل بود، روزنامه شیراز نوین

انتخاب: پس از انتقام سپاه از تروریست‌های تکفیری، بسیاری از رسانه‌های جهان آن را منعکس کرده و به عنوان تیتر یک خود منتشر کردند.
بخشی از بازتاب‌های بین‌المللی انتقام سپاه از تکفیری‌ها در سوریه، در زیر می‌آید:
روزنامه صهیونیستی‌هاآرتص: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اولین استفاده عملیاتی از موشک‌های خود به دیرالزور حمله کرد.
المانیتور: ایران با موشک‌های میان‌برد خود حمله داعش را تلافی کرد.
سی‌ان‌ان عربی: ایران حمله تروریستی به پارلمانش را با شلیک موشک به مقر تروریست‌ها پاسخ داد.
خبرگزاری شینهوا چین: ایران مقر تروریست‌ها در دیرالزور را با موشک‌های میان‌برد هدف قرار داد.
رویترز: سپاه پاسداران ایران به تلافی حملات تروریستی تهران، اقدام به شلیک موشک‌های زمین به زمین از غرب کشور به شرق سوریه کرد.
روزنامه صیهونیستی جروزالم پست: ایران گروه‌های شبه‌نظامی در شرق سوریه را موشک‌باران کرد.
روزنامه آمریکایی هیل: ایران حملات ضدداعشی خود را آغاز کرد.
امیچای استین خبرنگار اسراييلى در مورد حمله موشكى ايران به تروريستها در سوريه: ارزيابى اسراييل اين است كه چهار موشك شهاب شليك شده است.
علی هاشم خبرنگار ارشد المیادین: حمله موشکی ایران به تروریست‌ها در سوریه پیامی منطقه‌ای از تهران به تل آویو، ریاض و واشنگتن است.
هاآرتص: ایران برای نخستین بار در طول 30سال گذشته از موشک‌های میان برد خود استفاده کرد.
رسانه صهیونیستی عاروتص شوع: در پاسخ به حملات تروریستی تهران، ایران قول داده بود که این حملات را تلافی خواهد کرد. 
بلومبرگ: سپاه پاسداران به تلافی حمله داعش به تهران، مناطقی از سوریه را با موشک زد.
وال استریت ژورنال: سپاه پاسداران ایران در یک حمله بی‌سابقه و مستقیم مواضع داعش در سوریه را هدف قرار داد. سپاه هشدار داده که به هرکس که به ایران حمله کند به همین روش پاسخ خواهد داد. 
ناداو پولاک کارشناس سابق اندیشکده واشنگتن بعد از حمله موشکی سپاه: دولت ترامپ حالا با یکی از بزرگترین آزمون‌هایش بعد از ورود به کاخ سفید روبرو است.
کانال 10 اسرائیل به نقل از یک مقام اطلاعاتی: موشک‌های شلیک شده سپاه از نوع موشک‌های بالستیک شهاب 3 با برد 800 تا 1200کیلومتر بودند. 
لارا روزن خبرنگار المانیتور: متحدان ما در حال جنگ با یکدیگر هستند اما دشمن ما (ایران) در حال حمله به مهم‌ترین دشمن ماست.
آسوشیتدپرس: حمله موشکی روز یک شنبه، یک حمله گسترده مستقیم و نادر از سوی سپاه پاسداران بود.
واشنتگن پست: پر شدن تصاوير گرفته شده با موبايل از حمله موشکی ايران به پايگاه‌های داعش در شبکه های اجتماعی.
كانال ٧ اسراييل: در بيانيه ايران (در مورد حمله موشكى) تهديدى تلويحى عليه دشمنان اين كشور از جمله عربستان، اسراييل و آمريكا وجود دارد. 
الاهرام مصر: ایران برای نخستین بار در مرزهای خود اهداف داعش را در سوریه با موشک هدف قرار داد.
تحلیل اسپوتنیک روسیه از حمله موشکی سپاه به تروریست‌ها:
سیلی را داعش خورد تا صدایش را دیگران بشنوند 
یک خبرگزاری روس در پی حملات موشکی سپاه، در یادداشتی نوشت: سیلی را داعش خورد تا صدایش را دیگران بشنوند.
خبرگزاری اسپوتنیک یادداشتی را درباره حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست‌ها در دیرالزور سوریه نوشته است که متن کامل آن به شرح زیر است:
تلافی حمله داعش به تهران را ایران می‌توانست به شکل‌های مختلف پس بدهد؛ اما انتخاب گزینه استفاده از موشک‌های میان برد هم تلافی حمله بود هم پیغامی برای حامیان داعش و بدیهی است که هدف ایران بیش از تلافی، اخطار به دیگران بود.
علیرغم اینکه زمان شاه ایران خریدار پیشرفته‌ترین سلاح‌های آمریکایی بود؛ اما شاید برخی از آنهایی که دوران جنگ ایران و عراق را به یاد دارند، به یاد داشته باشند که آن زمان ایرانی‌ها خون گریه می‌کردند تا چند عدد موشک به دست بیاورند و تلافی موشک‌هایی که عراق بر علیه شهرهای ایران شلیک می‌کرد را دربیاورند؛ اما هیچ کشوری حاضر نبود این موشک‌ها را در اختیار ایران قرار دهد و سلاح‌های آمریکایی، مخصوصاً هواپیماهای پیشرفته آنها، همه به دلیل نبود قطعات یدکی زمین گیر شده بود.
همین ماجرا منجر شد که از آن زمان ایران به فکر آن باشد تسلیحات دفاعی مورد نیاز خود را خود تولید کند و وابسته به خارج نباشد.
امروز دیگر رویای ایرانی رساندن موشک‌ها به بغداد نیست؛ بلکه موشک‌های ایرانی از بالاسر بغداد به راحتی عبور می‌کنند و صدها کیلومتر آن طرف‌تر فرود می آیند.
انتخاب استان کردستان برای انجام این حمله نیز بی‌دلیل نبوده است.
چند نفر از تروریست‌هایی که عملیات تهران را انجام دادند از این منطقه بودند و دشمنان ایران تلاش‌های بسیاری جهت ناامن کردن این استان انجام داده اند.
ایران خواست نشان دهد که تسلط امنیتی کامل بر این منطقه دارد.
ایران می‌توانست برای این حمله از هواپیما استفاده کند و یا از هم‌پیمانان خود در سوریه یا عراق و یا لبنان بخواهد چنین کاری را انجام دهد؛ اما اصرار بر اینکه این حمله از داخل خاک ایران انجام شود برای این بوده تا کاری انجام شود که چندین پیغام در پی داشته باشد.
1- تلافی عملیات داعش باشد.
2- موشک‌های میان برد ایران با طی مسافتی بیش از 650کیلومتر با دقت فراوان چند ساختمان و پایگاه در دیر الزور که مربوط به تروریست‌ها بود را هدف قرار داد، امری که نشان می‌دهد این موشک‌ها برد بسیار دقیقی دارد و اینکه ایران می‌تواند شعاع دایره‌ای از حداقل 650کیلومتر را با دقت نقطه‌زنی پوشش دهد. یعنی از ریاض گرفته تا تل آویو تا همه پایگاه‌های آمریکایی در منطقه اطراف ایران، همه می‌توانند هدف موشک‌های ایرانی قرار بگیرند.
3- با توجه به اینکه ایران از موشک‌های بالستیک دور برد 2000کیلومتری نیز برخوردار است؛ این بدین معنا است که ایران می‌تواند نیروهای دشمن را در شعاع 2000کیلومتری نیز هدف قرار دهد.
4- این عملیات حدود دو ساعت پس از صحبت‌های آیت‌الله خامنه‌ای و چند ساعت پس از جلسه شورای عالی امنیت ملی ایران انجام شد که نشان می‌دهد نیروهای مسلح ایران آمادگی لازم را دارند تا ظرف فقط چند ساعت یا شاید چند دقیقه، تصمیمات سیاسی سران مملکت را به اجرا بگذارند.
5- انتخاب زمان و روش انجام این عملیات به گونه‌ای بود که هم پاسخ تهدیدات اخیر ایالات متحده بر علیه ایران و هم تحریم‌های جدید کنگره این کشور و هم تهدیدهای همپیمانان ایالات متحده داده شود.
6- عملیات زمانی انجام شد که همپیمانان ایران در سوریه و عراق توانستند علیرغم میل آمریکا به زور و شاید بهتر است بگوییم با قلدری، مرزهای عراق و سوریه را به هم متصل کنند و جاده‌ای که از ایران به لبنان می‌رسد را در اختیار بگیرند. طبق گزارش‌های مختلف، ایران بدون در اختیار داشتن چنین جاده‌ای توانسته بیش از یکصد هزار موشک کوتاه برد و میان برد به هم‌پیمانان خود در سوریه و لبنان برساند. حال با این شرایط خواهد توانست این تعداد را به مراتب افزایش دهد و عربستان سعودی و اسرائیل و پایگاه‌های آمریکایی در منطقه همه با موشک‌های ایران محاصره گردند. با توجه به شرایط حضور نیروهای مختلف در منطقه یکی دو درجه تغییر زاویه پرتاب موشک‌ها می‌توانست هم‌پیمانان ایالات متحده را هدف قرار دهد. 7- کارشناسان نظامی اظهار می دارند که سریع‌ترین سامانه دفاع موشکی به حدود 30ثانیه از لحظه کشف نفوذ موشک‌های دشمن احتیاج دارد تا فعال شود و واکنش نشان دهد، در این صورت اگر موشک‌های ایران نزدیک مرزهای اسرائیل و عربستان سعودی و پایگاه‌های آمریکایی که امروزه تلاش دارند ایران را تهدید کنند قرار گیرند، فرصت طلایی عمل کردن سامانه دفاعی از دست می‌رود؛ چون تا زمانی که سامانه‌های دفاعی بخواهد عمل کند چندین موشک به مقصد خود رسیده اند.
به هر صورت همه این موارد برای آن بوده و هست که ایران به طرف مقابل بگوید اگر پای میز مذاکره با شما نشستیم، به این معنا نیست که تسلیم همه خواسته‌های شما شده‌ایم و اگر شما به تعهدات خود پایبند نباشید، ما هیچ ابایی از رویارویی ندارم؛ اما مطمئن باشید شما بیشتر ضرر خواهید کرد و حال که موشک‌های ما را بهانه کرده‌اید ما موشک‌ها را استفاده می‌کنیم و هرچیز دیگری را بهانه کنید ما بیشتر روی آن پا فشاری می کنیم.
در پایان می‌توان گفت ایران با این کار خواسته این پیغام را بدهد کشوری نیست که با تهدید عقب‌نشینی کند و از این پس تهدید را با تهدید پاسخ خواهد داد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:
نظام سلطه فعلاً توان درگیری با ما را ندارد
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نظام سلطه فعلاً توان درگیری با ما را ندارند و البته ما هم قصد درگیر شدن با آنها را نداریم. 
سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در نشست با فعالان عرصه و فناوری کشور در دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اهمیت و ضرورت علم و پژوهش در کشور گفت: باید خدا را شکر کنیم که در مکتب اسلام و ایران اسلامی و مکتب اهل بیت تنفس می‌کنیم و دینی داریم که بر فضلیت علم و دانش تأکید دارد. 
باقری با اشاره به ظرفیت‌های بزرگی که در کشور وجود دارد، افزود: انقلاب اسلامی منشاء حرکت‌های بزرگ در منطقه بوده و تحولات جهانی تحت تأثیر انقلاب اسلامی بوده است. 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به عرصه‌های مختلف جهاد در کشور گفت: یکی از عرصه‌های مهم جهاد در کشور جهاد علمی است که باید متناسب با نیازهای جامعه صورت گیرد. 
باقری با اشاره به حضور نظامی گسترده آمریکا در منطقه گفت: نظام سلطه علاوه بر اقدامات نظامی خود گروه تروریستی - تکفیری داعش را که محصول کارهای پژوهشی آنها روی گروه‌های تندروی اسلامی است در منطقه ایجاد کردند که راه مقابله با آنها گستره عظیمی از کارهای علمی و پژوهشی را می طلبد. 
وی با اشاره به نقاط ضعف نظام سلطه در درگیری با ایران اسلامی گفت: آنها فعلاً توان درگیری با ما را ندارند و البته ما هم قصد درگیر شدن با آنها را نداریم؛ اما در رقابت دائمی با آنها در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه موشکی قرار داریم. 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه به برکت خون شهدا و تلاش دانشمندان خود در حوزه موشکی جزو قدرت‌های بزرگ دنیا هستیم، گفت: در عرصه‌های فراوانی از جمله در فن‌آوری‌‌های زیرزمینی، دریایی، هوایی، فضایی و اطلاعاتی و... در حال رقابت با نظام سلطه هستیم که بودجه ارتش آنها چند برابر بودجه دفاعی ماست. 
سردار حاجی‌زاده:
اصابت دقیق موشک‌ها به ساختمانی کوچک در فاصله 700کیلومتری پیامی روشن به دشمنان است
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: موشک‌ها از ایران شلیک شد و بر فراز عراق عبور کرد و در سوریه فرود آمد و توسط هواپیماهای بدون سرنشینی که از اطراف دمشق به پرواز درآمده بود بر فراز دیرالزور اصابت‌ها را به صورت همزمان برای ما در ایران مخابره می‌کرد. 
سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جریان شلیک موشک‌های بالستیک سپاه به مقر داعش در دیرالزور سوریه گفت: اگر تروریست‌ها به شرارت ادامه دهند نتیجه پرهزینه‌ای برایشان رقم خواهد خورد.   وی تأکید کرد:‌ در اطراف دیرالزور پایگاه‌های فرماندهی، مراکز ساخت و تولید خودروهای انتحاری و مراکز تجمع آنها توسط موشک‌های میانبرد مورد هدف قرار گرفت. دشمنان باید بدانند تهران، لندن و پاریس نیست و این یک کار کوچکی بود که انجام شد و اگر دست از پا خطا کنند ضربات مهلک‌تر بر سر آنها فرود خواهد آمد. 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه اظهار داشت: این موشک‌ها از ایران شلیک شد و بر فراز عراق عبور کرد و در سوریه فرود آمد و توسط هواپیماهای بدون سرنشینی که از اطراف دمشق به پرواز درآمده بود بر فراز دیرالزور اصابت‌ها را به صورت همزمان برای ما در ایران مخابره می‌کرد. 
حاجی‌زاده همچنین تأکید کرد: تمام موشک‌ها دقیقاً به محل مورد نظر اصابت کرد. 
وی افزود: شناسایی و احاطه اطلاعاتی این تروریست‌ها به خودی خود یک دنیا مسئله است و شلیک این موشک‌ها از فاصله 700کیلومتری و نشاندن روی یک ساختمان کوچک، خودش یک پیام است و آنها می‌فهمند عیار ایرانی‌ها کجاست.  
فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تبعیت از فرماندهی معظم کل قوا این عزم و اراده محکم برای دفاع از نظام را به صورت کامل دارد و سر سوزنی هم عقب نمی‌نشیند.
به هلاکت رسیدن سعد الحسینی، فرمانده ارشد داعش در حمله موشکی سپاه
در اثر حمله موشکی شب گذشته سپاه پاسداران به منطقه دیرالزور سوریه، یکی از فرماندهان عالی‌رتبه گروه تروریستی داعش به هلاکت رسید.
منابع محلی از سوریه گفتند که در اثر حمله موشکی شب گذشته سپاه پاسداران به منطقه دیرالزور سوریه، یکی از فرماندهان عالی‌رتبه گروه تروریستی داعش به هلاکت رسیده است. گفته شده نام این فرمانده عالی‌رتبه داعش «سعد‌الحسینی» معروف به ابوسعد است که تابعیت عربستانی داشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی