[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۰
  • دوره جدید

آقای رفیعی یک سال دیگر هم نان و تره می‌خوردی!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- پویا کیخا: سروش رفیعی با قراردادی یک ساله به الخور قطر پیوست تا فصل آینده با شماره 7 این تیم طعم حضور در لیگ ستارگان قطر را بچشد. 
بدون تردید سروش یکی از مستعدترین فوتبالیست‌های ایران است که زود در لیگ برتر و لیگ یک به بازی گرفته شد و استعدادش را نشان داد اما کمی دیر نامش بر سر زبان‌ها افتاد و مدت زمان زیادی از شناخته شدن او نمی‌گذرد. 
رفیعی در اواخر دورانش در فولاد نامی برای خود دست و پا کرد، کمی از زیر سایه رحمانی و شریفات بیرون آمد و توانست خودش را مرد اول فولاد معرفی کند. به همین دلیل در فولاد نتوانست به مانند هم سن و سال‌هایش پول پارو کند و از قراردادهای گزاف مقابل نام او خبری نبود. سپس به تراکتورسازی رفت و در 1.5سالی که سرباز باشگاه تبریزی بود، عملاً برای این باشگاه رایگان بازی کرد و صاحب ثروتی نشد. نیم فصل لیگ شانزدهم از تبریز به پایتخت کوچ کرد و تنها در همین نیم فصل قراردادی ستاره وار امضا کرد و پول خوبی گرفت. در مجموع هافبک 27ساله نورآبادی هنوز از نظر مالی به حق خود نرسیده و تمام دریافتی اش از فوتبال به اندازه یک فصل یک تاپ استار در سطح لیگ ایران بوده است. طبیعی است رفیعی به مانند همه مردم با آینده نگری به فکر تأمین خود از نظر مالی در سال‌های پس از فوتبال باشد و به پیشنهاد قطری‌ها بله بگوید.
اما از همه این‌ها که بگذریم، او در میانه‌های دوران ورزشی خود قراردارد و هنوز چندسال برای ثروت اندوزی و تأمین کردن هفت نسل خود فرصت دارد. کی‌روش پس از جام ملت‌ها هرگز از سروش رفیعی دعوت به عمل نیاورده (۲سالش به خاطر سربازی بوده) و سروش روز به روز از دایره دعوت شدگان به تیم ملی فاصله می‌گیرد؛ زیرا بعید است کی‌روش ریسک کند و در سال جام جهانی از بازیکنان خارج از اردوهای تیم ملی نفرات حاضر در روسیه را برگزیند. 
ای کاش سروش که سال‌ها را صرف مشهورشدن و رسیدن پیشنهاد دستمزدهای سنگین گذراند، یک فصل دیگر نیز با دستمزد کمتری کنار می‌آمد. به جای قطر، کشورهای اروپایی مانند یونان و بلژیک را به عنوان محلی برای ادامه دوران فوتبالی اش انتخاب می‌کرد تا حضور در جام جهانی به افسوس فوتبالی هافبک بازی‌ساز پیشین فجر تبدیل نشود و بعدها با استفاده از این رزومه هم در ادامه دوران بازی اش پول بیشتری به جیب بزند و هم با دستی پرتر وارد عرصه مربیگری شود. دیگر دیر شده و تصمیم اشتباه سروش موقعیت‌های خوبی را از او گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی