[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

پیشنهاد استاندار فارس برای ایجاد فضای سبز شهری: ساماندهی رودخانه خشک از تنگ سرخ تا مهارلو ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: امیدواریم با ایجاد جنگل و فضای سبز در ارتفاعات، شاهد ساخت و ساز و احداث بنا در این مناطق و فضاها نباشیم و جلوی این کار گرفته شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، سید محمد علی افشانی در آیین افتتاح پارک کوهستان شیراز، حفاظت نکردن از ارتفاعات را یکی از آفت‌های مهم در شهرهای بزرگ دانست و افزود: ایجاد پارک‌هایی مانند پارک 70 هکتاری کوهستان شیراز، ارتفاعات را از تعرض و دست اندازی مصون نگاه خواهد داشت.
وی، شادی و نشاط را از مهمترین نیازهای انسان به ویژه در شرایط کنونی که وضعیت جوامع بشری همراه با استرس و تنش است دانست و ادامه داد: شادی و نشاط لازمه و پیش نیاز سلامتی انسان‌ها بوده و پارک‌ها و فضاهای سبز کمک خواهند کرد تا انسان ساعاتی را بدون استرس و تنش و هیاهو سپری کند.
استاندار فارس تاکید کرد: باید در شهر و شهرسازی نگاهمان را به جای معطوف کردن به میزان اعتبار پروژه و سازه، به سمت تاثیر ایجاد پروژه در سلامت روح و روان شهروندان معطوف کنیم.
افشانی، تملک ارتفاعات اطراف شهرها و خرید باغ‌های قصردشت شیراز را امری ضروری دانست و گفت: کارهای ارزشمندی در این خصوص در شیراز انجام شده که این روند باید تداوم داشته باشد.
او افزود: باید برای ارتفاعات و اراضی، کاربری تعریف کنیم تا محفوظ بمانند.
استاندار فارس، از مدیران شهری خواست که به دنبال پروژه هایی باشند که مردم بتوانند حداکثر بهره برداری را از آنها ببرند و در کنار آن به آرامش و آسایش نیز برسند.
وی، در خصوص ساماندهی رودخانه خشک حد فصل سد تنگ سرخ تا دریاچه مهارلو هم گفت: ایجاد فضای سبز در این مسیر نیز از دیگر ضروریات کلانشهر شیراز است که با اجرای آن می‌توان بزرگترین طرح فضای سبز کشور را در این شهر داشته باشیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی