[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

فواید بی‌نظیر آب و عسل برای معده، روزنامه شیراز نوین

پاکسازی معده قبل از ماه رمضان، به افراد کمک می‌کند از برکات این ماه عزیز بهره‌مند شوند. از دیدگاه طب سنتی برای پاکسازی معده راه‌های زیادی وجود دارد.
عسل
* وجود بلغم متعفن در معده موجب ضعف معده و احساس سنگینی در معده می‌شود. افرادی که در معده‌شان بلغم متعفن وجود دارد معمولاً تشنه نمی‌شوند و حالت تهوع دارند، غذایشان به خوبی هضم نمی‌شود و همیشه احساس سنگینی سر دل دارند.
* معمولاً کسانی که بلغم عفن در معده‌شان وجود دارد دچار بوی بد دهان هستند و با خوردن غذا نیز بوی بد دهانشان برطرف نمی‌شود. این یک علامت مهم برای وجود بلغم عفن در معده است.
* مصرف روزانه آب و عسل همراه با کمی لیمو ترش می‌تواند مفید باشد. افراد می‌توانند از ماءالعسل یا آب و عسل چندین بار در طول روز مصرف کنند؛ البته بهتر است این نوشیدنی گرم مصرف شود تا معده از آن سود ببرد.
* همچنین مصرف آب و عسل و چند قطره لیموترش مانع بروز سردردهای سینوزیتی در ماه رمضان می‌شود.
غلامرضا کردافشاری متخصص طب سنتی در این‌باره عنوان می‌کند: آب و عسل معده را قوت می‌بخشد و اشتهای افراد را تنظیم می‌کند. اشتهای بسیاری از افراد که اشتهایشان به غذا خوردن زیاد است یا اشتها به خوردن ندارند را تنظیم می‌کند.
* آب و عسل هضم غذا را بهبود می‌بخشد؛ چرا که معده را قوی می‌کند، اما به شرط آنکه افراد به اندازه غذا مصرف کنند و آب و عسل را حداقل ۱ساعت قبل یا ۲ساعت بعد از غذا مصرف کنند.
* آب و عسل رطوبت‌های معده را کم می‌کند. جالب است که اخلاط کنار کلیه، کبد و مواد زائدی که در بدن و عروق تجمع پیدا کرده‌ است را به راحتی از بین می‌برد، البته به شرط آنکه مداوت صورت گیرد.
* افراد تا شروع ماه رمضان غذای کمتر و باکیفیت مصرف کنند تا برای روزه‌داری آماده شوند.
* مصرف یک قاشق غذاخوری خاکشیر همراه با آب جوش و نبات صبح ناشتا از راه‌های دیگر برای پاکسازی معده است. حتی می‌توانند از خاکشیر و آب جوش و نبات یک بار دیگر در بعدازظهر یا یک ساعت قبل از ناهار تکرار کنند که این کار به پاکسازی بهتر معده کمک می‌کند.
* طرز تهیه ماءالعسل به این صورت است که یک کیلو عسل با ۷ یا ۸برابر آب مخلوط کرده و روی شعله ملایم گاز قرار داده شود تا حداقل یک دوم از آب آن تبخیر شو.د تا زمانی که آب و عسل روی شعله گاز در حال جوش خوردن است، باید کف روی آن گرفته شود. این آب و عسل برای تقویت معده بسیار مفید است و می‌توان روزانه چند استکان از آن را مصرف کرد، البته می‌توان با آب رقیق کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی