[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

جيب‌بر سابقه‌دار به دام افتاد، روزنامه شیراز نوین

جوان: جیب‌بر حرفه‌ای ایستگاه‌های بی‌.‌آر.تی و مترو، در آخرین ایستگاه به دام مأموران گرفتار شد.
ساعت 11 و 30 دقیقه روز سه‌شنبه 5 بهمن ماه، مأموران پلیس مستقر در ایستگاه متروی امام خمینی(ره) به پسر جوانی مشكوك شدند و وی را بازداشت كردند.
مأموران در بازرسی بدنی از پسر جوان علاوه بر یك قبضه چاقو، مقداری وجه نقد و یك كیف حاوی پول كه مدارك شناسایی آن متعلق به فرد دیگری بود، كشف كردند.
در حالی كه تحقیقات از متهم ادامه داشت، شهروندی به ایستگاه پلیس مراجعه و اعلام كرد لحظاتی قبل كیف پولش سرقت شده است. با بررسی مدارك هویتی داخل كیف، مشخص شد كیف كشف شده از مظنون متعلق به شاكی است كه دقایقی قبل متهم آن را سرقت كرده است.
 پس از تشكیل پرونده، پسر جوان به اتهام «جیب‌بری» و به دستور بازپرس شعبه دوازدهم دادسرای ناحیه 12 تهران برای تحقیقات بیشتر در اختیار تیم مبارزه با جیب‌بری اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
بررسی سوابق متهم 25ساله كه حسین نام دارد، نشان داد وی از مجرمان سابقه‌داری است كه پیش از این بارها به اتهام سرقت به شیوه جیب‌بری دستگیر و روانه زندان شده بود و آخرین بار در اردیبهشت ماه سال جاری به اتهام جیب‌بری دستگیر و روانه زندان و پس از گذشت سه ماه، مجدداً از زندان آزاد شده است.
متهم كه معتاد به موادمخدر است، در تحقیقات به ده‌ها فقره سرقت گوشی تلفن همراه و كیف پول شهروندان در خطوط بی‌.‌آر.تی و بعضاً مترو اعتراف كرد. وی گفت: من معتاد به مواد مخدر هستم و روزانه 100هزار تومان مواد مصرف می‌كنم؛ به همین دلیل در محدوده ایستگاه‌های بی‌.‌آر.تی میدان امام حسین تا تهران پارس، از شهروندان جیب‌‌بری می‌كنم.
سرهنگ كارآگاه داوودفـرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر اعلام داشت: برای شناسایی جرائم ارتكابی متهم و همچنین شناسایی سایر شكات و مالباختگان احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است؛ بنابراین از تمامی شكات و مالباختگانی كه موفق به شناسایی تصویر متهم شدند، دعوت می‌شود برای پیگیری شكایات خود به نشانی اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه كنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی