[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

چرا در هواپیما نباید نوشیدنی گرم بنوشیم، روزنامه شیراز نوین

سرو غذای گرم یا سرد از روش‌های پذیرایی در پروازها است که همراه با نوشیدنی مسافر را تا رسیدن به مقصد با انرژی نگه می‌دارد. کمتر پیش می‌آید که نوشیدنی‌های گرم مانند قهوه، چای، نسکافه و… در حین پرواز سرو شود و این موضوع دلیلش چیست؟!
حتی نوشیدن آب گرم نیز در حین پرواز یک مسئله اجتناب پذیر است. طبق تحقیقات محققین و آمار گزارش شده از یک شرکت هواپیمایی، مسافرین در حین پرواز زیاد علاقه‌مند نوشیدن قهوه و چای ندارند.
انتقال بیماری با آب
آب نوشیدنی که در هواپیما مورد استفاده قرار می‌گیرد از شیر مخزنی که در محل آشپزخانه قرار دارد در دسترس قرار می‌گیرد. بر اساس مطالعات EPA نزدیک به ۱۳درصد از نمونه‌های آب این مخازن حاوی کولیوفرم است. شاخص‌های کولیوفرم و E.coli ارگانیسم‌های بیماری زا هستند که ممکن است از طریق آب وارد بدن انسان شوند.
این شاخص‌ها به راحتی می‌توانند بر بهداشت عمومی ‌تأثیر گذاشته و سبب انتقال بیماری بین انسان‌ها شوند. سازمان EPA در سال ۲۰۰۹ با تغییراتی در استانداردهای خود سعی کرد بهداشت آب گرم را به پروازها برگرداند، به طوری که هر هواپیما در سال حداقل یک مرتبه منابع آب نوشیدنی خود را به طور کامل ضدعفونی کند. اما از هر هشت هواپیما تنها یک هواپیما توانست استانداردهای کافی را رعایت کند.
آب در مخازن
EPA آزمون‌های زیادی را در سال ۲۰۱۲ جهت کنترل بهداشت مخازن آب هواپیما‌ها انجام داد. با رعایت بیشتر نکات بهداشتی در مخازن، حدود ۱۲درصد از نمونه‌ها حاوی کولیوفرم مثبت بودند. این در حالی است که ۵/۰درصد از نمونه‌ها E.coli را دارا بودند.
به این ترتیب می‌توان گفت با رعایت تمام نکات بهداشتی یک سری المان‌های بهداشتی از بین نخواهد رفت. مخازن آب در کامیون‌ها و هواپیما‌ها حاوی باکتری‌های زیادی نسبت به یک مخزن عادی هستند.
باکتری‌های موجود در آب‌های ذخیره شده در منابع هواپیما بیماری زا و مشکل ساز هستند و با هیچ گونه عملیات بهداشتی نیز از بین نخواهند رفت. این بار که سفر هوایی داشتید، به جای درخواست یک قهوه گرم یک لیوان آب خنک بنوشید و نگران سلامتی خود نباشید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی