[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۴
  • دوره جدید

وام قرض‌الحسنه ۳۰ میلیون تومانی نوسازی مسکن پرداخت می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مهر: یک مقام مسئول از افزایش ۱۵میلیون تومانی وام قرض‌الحسنه نوسازی مسکن شهری تا سقف ۳۰میلیون تومان خبر داد.
علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با بانک قرض الحسنه مبنی بر پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به روستاییان جهت احداث و بهسازی مسکن روستایی گفت: این وام کمکی فراتر از مصوبه دولت برای مسکن روستاییان است. به خصوص روستاییانی که یا از تسهیلات مصوب دولت استفاده نکرده اند یا تسهیلاتی که گرفتند کافی نبوده است. وی با بیان اینکه ۱۵میلیارد تومان آورده بنیاد مسکن و ۳۰میلیارد تومان آورده بانک قرض الحسنه است، اظهار کرد: این وام با سود ۴درصد پرداخت می‌شود، سقف آن بین ۸ تا ۱۵میلیون تومان برای افراد متقاضی است و بازپرداخت آن نیز ۳۶ تا ۶۰ماهه است که برای ۹هزار واحد مسکن روستایی در نظر گرفته شده است.
تابش با تأکید بر اینکه حذف وثایق این وام برعهده بانک قرض الحسنه است، ادامه داد: مقرر شده بلافاصله پس از عقد قرارداد پرداخت این تسهیلات آغاز شود. ضمن اینکه آثار این وام در حوزه اجتماعی روستاییان نیز سبب ماندگاری آنها در روستاها و اشتغال زایی بیشتر روستاییان است.
در ادامه این نشست مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه با بیان اینکه این بانک صرفاً تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند، افزود: بانک قرض الحسنه علاوه بر پرداخت وام نوسازی مسکن روستایی در حوزه‌های اشتغال زایی، بهداشت، درمان، آموزش و... نیز تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می‌کند.
وی تصریح کرد: در سال ۹۵، ۵۱۰فقره وام قرض الحسنه پرداخت شد که مجموع آن چهار هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بوده است. ضمن اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون، منابع این بانک با رشد ۱۵درصدی توانستیم هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه از طرف مردم جمع آوری کنیم که با این منابع می‌توانیم تا پایان امسال، ۸۰۰هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان اهدا کنیم.
وی با بیان اینکه برای وام بهسازی مسکن روستایی وثیقه ملکی اخذ نمی‌کنیم، اظهار داشت: متقاضیان تنها با معرفی یک ضامن برای وام‌های کمتر از ۱۰میلیون تومان و دو ضامن برای تسهیلات بالای ۱۰میلیون تومان بدون نیاز به ارائه سفته می‌توانند این وام را دریافت کنند.
اکبری در پاسخ به سؤالی مبنی بر وام بهسازی مسکن شهری نیز تصریح کرد: در حوزه بهسازی شهری تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران تا سقف ۱۳میلیون تومان بود که در حال حاضر به ۳۰میلیون تومان افزایش یافته است. این وام به صورت قرض الحسنه و با کارمزد ۴درصد پرداخت می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی