[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

مدیر کل فرودگاه‌های فارس خبر داد برقراری پرواز شیراز- وین، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: مدیر کل فرودگاه‌های استان فارس گفت: در پی مذاکرات انجام شده با شرکت هواپیمایی کشور اتریش، نخستین پرواز اروپایی در مسیر شیراز - وین دیروز (دوازدهم تیرماه) برقرار شد.
رضا بدیعی فرد، این پرواز را پلی بین شیراز و اروپا دانست و افزود: طبق برنامه، پروازهای رفت از شیراز در روزهای شنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه و پروازهای برگشت در روزهای جمعه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه به وسیله هواپیماهای ایرباس 319 و 320 با ظرفیت 130 نفر انجام خواهد شد. وی ادامه داد: برنامه ریزی برای برقراری پرواز شیراز - وین و بالعکس توسط شرکت هواپیمایی اتریش از حدود هشت ماه قبل آغاز شد و با توجه به زیرساخت هایی که در فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب شیراز در حال فراهم شدن است، پیگیری برقراری این پرواز در دستور کار قرار گرفت.
او اظهار کرد: یکی از اقداماتی که هم اینک در فرودگاه بین المللی شیراز در دست انجام است بحث ساخت پایانه بین المللی این فرودگاه با 250 میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون حدود 36 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
بدیعی فرد گفت: به دنبال دعوتی که از مسئولان ایرلاین اتریشی انجام شد آنها در شیراز حضور یافتند و در نشست هایی که با حضور مسئولان استانی و فعالان حوزه گردشگری برگزار شد، ظرفیت‌های استان را به آنها معرفی کردیم.
مدیر کل فرودگاه‌های استان فارس بیان کرد: به دنبال برگزاری این نشست‌ها، مسئولان هواپیمایی اتریش کارشناسان خود را برای بررسی و شناسایی دقیق تمام زیرساخت‌های فرودگاهی ما اعزام کردند و پس از بررسی به این جمع بندی رسیدیم که نخستین پرواز از روز دوازدهم تیرماه 96 انجام شد.
وی افزود: این خط پروازی، نخستین خط پروازی بین شیراز و اروپاست و با توجه به محدودیتی که هواپیما در بحث سوخت دارد در مسیر بازگشت از اتریش به شیراز برای سوختگیری در فرودگاه اصفهان به زمین خواهد نشست و مجددا به مقصد شیراز پرواز خواهد کرد. وی افزود: هم اینک هشت شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی از فرودگاه بین المللی شیراز به مقصد وین، دوحه، دبی، شارجه، تفلیس، مسقط، استانبول، کویت، نجف و بغداد پروازهای مستقیم دارند که امیدواریم در آینده این پروازها افزایش یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی