[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

یک عضو فراکسیون امید: فشارها بر رئیس‌جمهور خللی در آغاز به کار دولت دوازدهم ایجاد نمی‎کند، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: عبدالله حاتمیان، با بیان اینکه «آزادی بیان و مردم‌سالاری ظرفیت می‌خواهد اظهار کرد: اینکه یک گروه یا جمعیتی که برای هتک حرمت مزدی می‌گیرند یا از بیانات رهبری همچون «آتش به اختیار» سوءاستفاده و از چنین تعابیری برای هنجارشکنی، بی‌حرمتی و هتاکی استفاده می‌کنند، کاملا برخلاف قوانین حکومت‌های دموکراسی و مردم‌سالاری است. وی ادامه داد: این‌ها نه‌نتها باعث توسعه کشور نخواهد شد بلکه یکسری تقابل‌های اجتماعی را ایجاد خواهد کرد، نظم و امنیت اجتماع را زیر سوال خواهد برد و این اقدامات برخلاف شأن یک ایرانی‌ است.
 حاتمیان با اشاره به لزوم ورود جدی قوه‌ قضائیه به این موارد، تصریح کرد: قوه‌ قضائیه باید برخورد مناسبی داشته باشد و قانون را اجرا کند، به‌ویژه در مسائلی که عده‌ای شأن کشور را در عرصه بین‌المللی زیر سوال می‌برند، زیرا  بحث برخورد یک نفر با یک نفر نیست، بحث برخورد با کسانی است که آبروی نظام و کشور را می‌برند. وی افزود: اقدامات این‌چنینی را شدیدا محکوم می‌کنیم و از قوه‌ قضائیه هم می‌خواهیم که ورود و از این رفتارها جلوگیری کند، قانون باید آنقدر استوار و محکم باشد که مردم در سایه قانون بتوانند با هم در اجتماع زندگی کند. نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «دلیل این اتفاقات خارج نشدن برخی از تب انتخابات است» خاطرنشان کرد: در حالی که تب و جو و شور انتخابات مربوط به دوره انتخابات است اما برخی همچنان در فضای انتخابات باقی مانده‌اند و نمی‌توانند با شکست کاندیدای خود کنار آمده و قبول کنند که کاندیدای رقیب نماینده اکثریت ملت است. وی با اشاره به اینکه «برخی نیز در پی سوء استفاده از این فضا هستند» عنوان کرد: این اقدامات کشور را یک کشور ناهنجار نشان خواهد داد، هنگامی که یک سرمایه‌دار خارجی این فضا را ببیند که رییس‌جمهور در این کشور اعتبار ندارد، هرکسی هرروز بلند می‌شود و به رییس جمهور توهین می‌کند و اتفاقی که در حمله به سفارت عربستان شاهد آن بودیم، رفتارهای ابلهانه‌ای که بر خلاف شئونات دیپلماتیک، مردم‌سالاری و قانون است، شأن کشور را پایین آورده و کشور را بی‌سامان نشان می‌دهد.
حاتمیان با بیان اینکه «این اقدامات هرگز باعث مشکل در آغاز به کار دولت دوازدهم نخواهد شد» بیان کرد: این افراد با چنین اقداماتی تنها خودشان را سبک می‌کنند، این رفتارهای بچه‌گانه که در داخل انجام می‌شود و این تنش‌هایی که از بیرون بر ما تحمیل می‌شود رفتارهای کوچکی است که در عرصه کشور تاثیری ندارد.
وی با اشاره به اینکه «واکنش رئیس‌جمهور به این اقدامات کاملا خردمندانه است» گفت: رئیس‌جمهور در حالی که قدرت بسیاری دارد این فضا را تحمل می‌کند و بسیار متین و متواضع برخورد می‌کند، با این برخورد خود می‌خواهد تا جوانان به بلوغ اجتماعی برسند، یاد بگیرند که انتقاد را در چارچوب شئونات انجام دهند، اعتراض را در چار چوب مدنیت و قانون‌مداری انجام دهند و پس از انتخابات از تب انتخابات خارج شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی