[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

پسر خانواده، قاتل پدر، روزنامه شیراز نوین

رکنا: با شکسته شدن حکم قصاص و زندان یک زن و دختر و پسرش که متهم هستند با همدستی هم پدر خانواده را کشته اند، آنها دیروز برای دومین بار پای میز محاکمه ایستادند. پسر نوجوان کشتن پدرش را به تنهایی گردن گرفت و گفت مادر و خواهرش بی گناه هستند.
رسیدگی به این پرونده از سی و یکم مرداد 92 به دنبال پیدا شدن جنازه ابراهیم 46ساله در بیابان‌های رمز آباد در دستور کار پلیس قرار گرفت.
تحقیقات پلیسی آغاز شده و مأموران به اختلاف‌های دنباله دار ابراهیم و همسر 40ساله اش به نام عصمت پی برده بودند که این زن لب به اعتراف گشود و به کشتن همسرش با همدستی دختر 20ساله اش روناک و پسر 16ساله اش محسن اعتراف کرد.
در حالی که روناک و محسن همدستی در جنایت را پذیرفته و در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاده بودند، عصمت ادعای تازه‌ای مطرح کرد و گفت محسن دست به جنایت زده است. محسن نیز مشارکت در قتل را پذیرفت.
در آن جلسه هیئت قضائی عصمت را به قصاص و محسن را طبق ماده 91 قانون مجازات اسلامی جدید که امتیازی نسبت به قانون پیشین برای محکومان زیر 18سال که ماهیت جرم انجام شده یا حرمت آن را درک نکرده اند یا در کمال عقل آنها شبهه وجود دارد، در نظر گرفته است، به پرداخت دیه و 5سال زندان محکوم کرد. روناک نیز به اتهام معاونت در قتل به 3سال زندان محکوم شد.این حکم اما در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت و تأیید نشد. به این ترتیب پرونده برای از سرگیری تحقیقات به شعبه ویژه اطفال دادگاه کیفری فرستاده شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده که دو روز پیش در شعبه چهارم به ریاست قاضی اصغرعبداللهی و با حضور یک مستشار تشکیل شد، عصمت به دفاع پرداخت و منکر دست داشتن در جنایت خانوادگی شد. وی گفت: با آنکه شوهرم با زنان زیادی در ارتباط بود و به من و فرزندانم خرجی نمی داد، ولی من با او اختلاف زیادی نداشتم و هیچ وقت تصمیم به قتل او نگرفتم. پسرم خودش به تنهایی نقشه قتل پدرش را کشید و اجرا کرد. شوهرم صبح بیدار شده بود که محسن از پشت سر به او حمله کرد و گلویش را گرفت. سپس با چاقو چندین ضربه به شکم او زد. وقتی شوهرم جان سپرد، من و محسن و دخترم از ترس جنازه را به بیابان‌های رمزآباد بردیم و آنجا رها کردیم. باور کنید من و روناک از رفتار محسن شوکه شده بودیم و بعد از این ماجرا با محسن دعوا کردیم.
وی ادامه داد: من قبل از اینکه پلیس به ماجرا پی ببرد تحت تأثیر حرف‌های پسرم به او قول دادم اگر پلیس به ماجرا پی برد همدستی در قتل را گردن بگیرم. من برای نجات پسرم از قصاص، به دروغ گفتم که چندین ضربه چاقو به شوهرم زده ام. اما حالا می‌گویم بی گناهم.
سپس محسن که در کانون اصلاح و تربیت نگهداری می‌شود، به دفاع پرداخت و خودش را عامل قتل پدرش معرفی کرد.
وی ادامه داد: به خاطر رفتارهای بد پدرم نقشه قتل را کشیدم و خودم به تنهایی آن را اجرا کردم. از بدرفتاری‌های پدرم خسته شده بودم.شب قبل از این ماجرا او بار دیگر سر غذا با مادرم درگیر شد. او با زنان زیادی در ارتباط بود و قصد داشت مادرم را طلاق دهد. صبح که بیدار شد قصد داشتم او را تهدید کنم تا دست از بدرفتاری بردارد. به همین خاطر برای ترساندن او چاقو برداشتم اما پدرم شروع به داد و فریاد کرد که با هم درگیر شدیم و من چند ضربه چاقو به او زدم. وقتی مادرم بیدار شد و سعی کرد مانع درگیری شود، یک ضربه چاقو هم به دست او زدم. مادر و خواهرم در این ماجرا دستی نداشتند. آنها برای اینکه من را از مجازات قصاص رها کنند به دروغ به همدستی در قتل اعتراف کردند.
وقتی نوبت دفاع به روناک رسید، گفت: دانشجوی ترم سوم رشته حقوق بودم که برادرم پدرم را کشت و من هم به زندان افتادم. وقتی پدر و برادرم با هم درگیر بودند، من از ترس بیهوش شدم. باور کنید دستی در این قتل نداشتم. در پایان این جلسه هیئت قضائی وارد شور شد تا رأی صادر کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی