[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

انجام ۱۷هزار و ۲۳۵ بازدید بهداشتی در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرگروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از انجام ۱۷هزار و ۲۳۵ بازدید بهداشتی در استان فارس، در روزهای ماه مبارک رمضان امسال خبر داد.
 سیامک شمس با اشاره به فعالیت سامانه تلفنی ۱۹۰، به عنوان مرکزی برای پیگیری شکایت‌های مردمی در زمینه‌های بهداشت محیط، گفت: در ماه مبارک رمضان، ۵۶۴شکایت ارایه شده به این سامانه، با حضور کارشناسان بهداشت محیط استان فارس، پیگیری شد.
وی از معدوم سازی ۱۲هزار و ۷۸۲کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی در این بازه زمانی خبر داد و افزود: ۶۷مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف نیز به مراجع قضایی، معرفی شدند که از این تعداد، ۱۲مرکز تعطیل 
شد.
شمس با بیان اینکه در راستای ارائه مواد غذایی سالم و بهداشتی و با هدف ارتقای ایمنی و بهداشت مواد غذایی عرضه شده به روزه داران در ماه مبارک رمضان، هرساله برنامه‌ای با عنوان« سلامت ماه مبارک رمضان» از ابتدا تا پایان ماه با هدف کنترل و تشدید نظارت‌ها بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و مراکز و اماکن بین راهی حساس، شیرینی فروشی‌ها، آش فروشی‌ها، کبابی‌ها و دیگر مراکز، با حضور بازرسان بهداشت محیط در سراسر استان اجرا می‌شود، ادامه داد: در سال جاری، ۳۷۰ بازرس بهداشت محیط در قالب ۷۰ تیم ثابت و سیار نظارتی و بازرسی در سطوح ستادی و منطقه ای، برنامه کنترل و نظارت از واحدهای یاد شده را در نوبت‌های صبح و همچنین قبل و بعد از افطار انجام دادند.
مدیرگروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه، گفت: در این نظارت ها، بهداشت و سلامت روغن در تهیه و طبخ غذا، به ویژه شیرینی‌های سنتی از جمله زولبیا و بامیه، میزان نمک مصرفی در غذا و اندازه گیری بار میکروبی سطوح، با تجهیزات پرتابل مورد سنجش قرار گرفت.
وی یادآور شد: همچنین استفاده از ظروف یک بار مصرف بر پایه گیاهی و یا آلومینیومی، در واحدهای صنفی مرتبط مورد نظارت قرار گرفت. ب
ه گفته مدیرگروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همچنین در این بازه زمانی، ۲۴هزار و ۸۳۷مورد کلرسنجی در استان انجام گرفته است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی