[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۷
  • دوره جدید

سارا خادم‌الشریعه: مصمم به قهرمانی در مسابقات زیر ۲۰ سال جهان در ایتالیا هستم، روزنامه شیراز نوین

سارا خادم‌الشریعه: 
مصمم به قهرمانی در مسابقات زیر 20 سال جهان در ایتالیا هستم

مهر: خادم الشریعه می‌گوید حضور علی نسب در صدر غرب آسیا نشان می‌دهد که اختلاف سطح تا حدی کم شده است.
سارا خادم الشریعه می‌گوید مصمم به قهرمانی در مسابقات زیر 20 سال جهان هستم.
مسابقات شطرنج قهرمانی غرب آسیا و انتخابی جهان در حالی جمعه با برگزاری دیدارهای دور نهم به پایان می‌رسد که سارا خادم الشریعه، بخت نخست قهرمانی در بخش بانوان، هم امتیاز با مبینا علی نسب در رده دوم قرار دارد. 
این شطرنج‌باز در مورد عملکرد خود در این مسابقات و اینکه طی هشت دور رقابت برگزار شده نتوانست به صدر جدول رده بندی برسد، گفت: در دور مسابقات آنطور که باید نتیجه نگرفتم. مقابل میترا حجازی پور که بازیکن خوبی است و مبینا علی نسب که تا اینجا واقعاً خوب کار کرده است هم دو تساوی گرفتم. همین‌ها باعث شد تا نتوانم صدرنشین شوم. وی تصریح کرد: امروز و در دور پایانی مسابقات تکلیف قطعی صدرنشین و اینکه چه کسی صاحب سهمیه جهانی می‌شود، مشخص خواهد شد. تا این مرحله مبینا به حق صدرنشین است. اگر امروز هم مثل هشت دور دیگر بازی کند، واقعاً حقش این است که قهرمان شود و سهمیه جهانی را از آن خود کند.
خادم الشریعه با اشاره به فرصت دیگری که برای کسب سهمیه مسابقات جهانی دارد، خاطرنشان کرد: آبان سال آینده مسابقات زیر ٢٠سال جهان در ایتالیا برگزار می‌شود. این آخرین سالی است که می‌توانم در رقابت‌های این رده سنی شرکت کنم و به همین دلیل مصمم به قهرمانی هستم. در این صورت صاحب سهمیه جهانی بزرگسالان هم خواهم شد.
این ملی پوش شطرنج کشورمان با ابراز خرسندی از اینکه کسی غیر از خودش به عنوان یک چهره جدید در رده سنی بزرگسالان صدرنشین رقابت‌های غرب آسیاست، گفت: این یک نشانه خوب برای شطرنج ایران است. در بخش آقایان چند بازیکن جوان هستند که رقابت نزدیکی با هم دارند اما این خلأ در بخش بانوان حس می‌شد. حضور علی نسب در صدر غرب آسیا نشان می‌دهد که اختلاف سطح تا حدی کم شده است. این یک انگیزه بزرگ است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی