[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

برای دریافت تسهیلات بانکی طرح رونق تولید ۱۰۲ واحد صنعتی ثبت درخواست کردند، روزنامه شیراز نوین

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به اجرای طرح رونق تولید در دومین سال اجراگفت: با آغاز فعالیت سایت بهین یاب از 27خردادتاکنون 181متقاضی دریافت تسهیلات در استان فارس درخواست خود را ارائه کرده اند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، مهندس شاهپور قنبری افزود: از این تعداد 102واحد تولیدی و صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مستقر هستند که بر اساس درخواست اولیه تقاضای دریافت بیش از 2520میلیارد ریال تسهیلات را داشته اند.
وی با اشاره به تدوین دستورالعمل جدید اجرای طرح رونق تولید در سال 1396گفت: بر اساس هدف گذاری انجام شده در بسته ارتقای توان تولید ملی برای صیانت و نگهداشت تولید و اشتغال بیش از 10هزار واحد تولیدی، صنعتی و معدنی کوچک و متوسط در سطح کشور افزون بر 100هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی اختصاص خواهد یافت. مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: در طرح رونق تولید که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و با مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود تامین مالی بنگاه‌های تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط و طرح‌های نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بالای 60درصد انجام می‌شود.
قنبری، کمک به حفظ اشتغال، افزایش تولید بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط، راه اندازی نیمه تمام تولیدی و تقویت تحرک اقتصادی از طریق منابع بانکی را از مهمترین اهداف طرح رونق تولید اعلام کرد و گفت: بنگاه‌های تولیدی و صنعتی که به علت محدودیت در تامین نقدینگی امکان فعالیت ندارند با دریافت تسهیلات ضمن ایجاد اشتغال مجدد و افزایش حداقل 10درصد تولید نسبت به سال قبل، تا پایان سال به چرخه تولید و صنعت باز می‌گردند و واحد‌های دارای پیشرفت بیش از 60درصد نیز متعهد به راه اندازی طرح خود تا پایان امسال خواهند شد‌.
وی با بیان اینکه این تسهیلات پس از تایید کارگروه‌های استانی اختصاص می‌یابد گفت‌: بر اساس دستور العمل امسال، بنگاه‌های کوچک تا سقف 10میلیارد ریال، بنگاه‌های متوسط تا 30میلیارد ریال و برای طرح‌های نیمه تمام بالای 60درصد پیشرفت فیزیکی نیز تا سقف 20میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی