[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

چرخ توسعه در روستای عطابخش داراب می‌چرخد، روزنامه شیراز نوین

چرخ توسعه روستایی در روستای عطابخش از توابع بخش مرکزی شهرستان داراب به گردش درآمد و این روستا را از مواهب توسعه معابر بهره مند ساخت.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، یکی از مهمترین اقدامات بنیاد مسکن در روستاها توسعه معابر است. خدمتی دیگر از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان داراب به مردم روستای عطابخش ارائه شد و اجرای آسفالت معابر روستا به متراژ 6هزار مترمربع با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال از محل اعتبارات نفت و گاز و توازن منطقه‌ای عملیاتی شد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب در حاشیه اجرای این طرح با بیان اینکه شهرستان داراب از جمله مناطقی است که روستاهای آن از مواهب توسعه بهره مند شده اند، گفت: مردم مناطق روستایی شریف‌ترین مردم هستند که نیاز به ارائه خدمات دارند و شایسته دریافت بیشترین و بهترین خدمات هستند.
مهندس هادی میزان اضافه کرد: روستاهای شهرستان داراب به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی از امکانات زیربنایی بهره مند شده اند؛ هرچند حجم محرومیت‌ها در این مناطق بسیار زیاد است، اما اجرای طرح‌های عمرانی و بهسازی و توسعه معابر خدماتی است که رضایت‌مندی مردم را به همراه دارد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب در ادامه با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید بر لزوم ایجاد فرصت‌های شغلی برابر در روستاها تأکید کرد و گفت: در حالی که بستر مناسب برای توسعه اقتصادی روستاها فراهم شده است، باید با ایجاد کار و اشتغال و تولید زمینه ماندگاری بیشتر روستاییان فراهم شود و از مهاجرت‌های ناخواسته کم گردد.
مهندس میزان در ادامه خاطرنشان ساخت: در روستاها ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال و تولید ثروت وجود دارد؛ چرا که در کشور نگاه مثبتی به توسعه روستاها وجود دارد. وی به برخی آفت‌های توسعه بافت‌های فرسوده در روستاها اشاره نموده و اذعان داشت: دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی با تبیین اهمیت توسعه درست و اصولی روستاها به روستاییان می‌توانند با نگاهی درست به ایجاد ارزش افزوده املاک و فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی بیشتر در روستاها اهتمام ورزند. مهندس میزان همچنین با ارائه آماری از عملکرد بنیاد مسکن در روستاهای این شهرستان تعداد واحدهای بهسازی و مقاوم سازی شده در سال گذشته در این شهرستان را 800واحد با اعتباری معادل 120میلیارد ریال و تعداد واحدهای مقاوم سازی شده از ابتدا تا پایان سال 95 در شهرستان داراب را 11هزار واحد اعلام کرد و گفت: این واحدها با اعتباری بالغ بر یک هزار و 293میلیارد و 940میلیون ریال مقاوم سازی شده است. مقاوم سازی واحدهای روستایی در مناطق روستایی این شهرستان با توجه به حادثه خیز بودن منطقه یک ضرورت انکارناپذیر است.
مهندس میزان با بیان اینکه مناطق روستایی این شهرستان سال‌ها از محرومیت مضاعف رنج می‌بردند، گفت: اجرای طرح‌های هادی در بسیاری از مناطق روستایی تا حدودی چهره این مناطق را متحول کرده است؛ به طوری که طرح‌های هادی اجرا شده در سال گذشته به 10طرح رسیده است. این طرح‌ها در سال‌های قبل تا پایان سال گذشته در قالب 68طرح در روستاهای شهرستان اجرا شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی