[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

آشنایی با بازی‌های محلی ایران‌زمین، روزنامه شیراز نوین

پنج سنگ

این بازی در محل‌های سرپوشیده و فضاهای محدود قابل اجراست. بازی با استفاده از پنج سنگ گرد که کمی بزرگ‌تر از فندق باشند انجام می‌گیرد. این بازی دارای مراحل مختلف است و بین دو یا چند نفر انجام می‌گیرد. هر بازیکن که بتواند از یک مرحله و مراحل بعدی با موفقیت عبور کند، همچنان بازی را ادامه می‌دهد؛ اما اگر در یک مرحله ببازد بازی توسط فرد بعدی ادامه می‌یابد. به همین ترتیب هرکس تمام مراحل ده‌گانه بازی را زودتر به پایان برساند، برنده خواهد بود.
در این بازی، نفر اول سنگ‌ها را در دست گرفته و روی زمین می‌ریزد. سپس یکی از آنها را برداشته و در حالی که با یک دست آن را بالا می‌اندازد، با همان دست باید یکی از سنگ‌های روی زمین را برداشته و سپس سنگی که به بالا انداخته را بگیرد و به همین شکل، بقیه سنگ‌ها را از روی زمین جمع کند.
در مرحله دوم کار کمی سخت‌تر شده و باید سنگ‌ها را دو به دو از روی زمین جمع کند. همین طور در مرحله سوم یک مجموعه سه تایی و یک سنگ تکی و در مرحله چهارم، هر چهارسنگ را با یک دست جمع کرده و سنگی که به بالا انداخته را با همان دست بگیرد. در مرحله بعد باز هم کار سخت‌تر می‌شود و بازیکن باید سنگ‌ها را یکی یکی از داخل دروازه‌ای که با دست دیگرش در روی زمین ایجاد می‌کند، به شکلی عبور دهد که با سنگ‌های دیگر برخورد نکند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی