[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

مدیر كل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس خبر داد تشدید بازرسی‌های جاده‌ای ، روزنامه شیراز نوین

با توجه به اهمیت روزافزون حمل و نقل جاده ای در جهان در كشور ما نیز برای رسیدن به توسعه پایدار توجه ویژه‌ای به حمل و نقل جاده ای كالا در چند سال گذشته شده است. از این رو راهداری و حمل و نقل جاده ای با نظارت مستمر بر كلیه تشكل‌های حمل و نقل جاده ای بخش خصوصی اعم از كانون‌ها‌، انجمن‌ها‌، شركت‌های حمل و نقل برون شهری و پایانه‌های بار عمومی و متمركز و غیرمتمركز شركت‌های حمل و نقل جاده ای جهت رفع موانع، نواقص و افزایش بهره وری و بالاخص تسریع در امر حمل و نقل جاده ای در این حوزه تمام تلاش خود را به كار می‌گیرد. مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس با اشاره به مطلب فوق گفت: استان فارس با توجه به دارا بودن صنایع مختلف تولیدی، تبدیلی، پتروشیمی، قطب كشاورزی بودن در كشور و سایر صنایع وابسته همچنین به دلیل اینكه كریدور میان جنوب و شمال كشور می‌باشد همچنین میزان بالای كالای ورودی و خروجی از مرزهای جنوبی جایگاه مهم و ویژه ای را در صنعت حمل و نقل جاده ای در سطح كشور ایفا می‌كند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس، مهندس علیرضا سیاهپور افزود: از ابتدای سال جاری بیش از 43 بازدید از شركت‌های حمل و نقل كالا به صورت موردی و ادواری و بازدیدهای جاده ای صورت گرفته كه طی این بازدید‌ها تصویر بیش از 1550 بارنامه اخذ و با اطلاعات سامانه‌های صدور بارنامه استعلام شده تا در صورت وجود تخلف با عاملین برخورد قانونی گردد.
وی با اشاره به برخورد جدی با شركت‌های حمل و نقل كالای متخلف تأكید كرد: كمیسیون صدور بارنامه در پایانه‌های بار حداكثر 10% و در خارج از پایانه‌های بار حداكثر 13% است كه جدا از هزینه‌های كسورات سیستمی كه شامل عوارض و مالیات و بیمه و سایر موارد است محاسبه می‌گردد. سیاهپور اضافه كرد: حمل كالاهای اساسی و استراتژیك از جمله انواع مواد سوختی و پخش مواد و فرآورده‌های نفتی و میعانات گازی فارس با انواع تانكرهای سوخت رسان و معین استان‌های همجوار در این راستا، حمل گندم و آرد در سطح استان و ارسال آن به سایر نقاط كشور و حمل سایر كالاهای عمومی و تجاری در اسرع وقت و با كرایه منطقی، توانسته نقش بسزایی در حمل و نقل جاده ای جنوب كشور ایفا نماید كه با جلب رضایت رانندگان و صاحبان كالا و مشاغل و مسئولان اجرایی و نظارتی استان بر اساس وظایف سازمانی و رسالت قانونی خود به نحو مطلوب انجام وظیفه نماید.
شایان ذكر است استان فارس با دارا بودن 54هزار و پانصد راننده، 35هزار و ششصد ناوگان حمل و نقل جاده ای، رتبه نخست تعداد رانندگان و تعداد ناوگان حمل و نقل جاده‌ای كشور را در اختیار دارد و در سال 95 نیز بیش از دو میلیون نسخه بارنامه صادر و بیش از 24میلیون و 675 هزار تن كالا از مبدأ فارس جابجا شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی