[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۱
  • دوره جدید

شمال فارس اورژانس هوایی ندارد، روزنامه شیراز نوین

تسنیم: شمال استان فارس با وجود قرار گرفتن یکی از محورهای حادثه‌خیز استان در این منطقه، اورژانس هوایی ندارد.
«استان فارس در تعداد جان‌باختگان ناشی از حوادث رانندگی با آمار یک هزار و 74 نفر کشته حوادث برون‌شهری، جایگاه اول را در کشور دارد» این سخنی است که رئیس پلیس راه شمال استان فارس در سوم تیرماه در یک نشست خبری مطرح کرده است. در میان محورهای استان 5 محور حادثه‌خیزتر هستند، به گفته علیرضا سیاهپور، مدیرکل راهداری استان فارس محورهای «شیراز _ آباده _ ایزدخواست»، «شیراز _ فسا _ داراب _ بندرعباس»، «سه راهی کوار _ جهرم _ لار»، «شیراز _ دشت ارژن» و «قائمیه _ سه راهی راهدار» بیشترین حادثه را دارند. با توجه به این حجم از تصادفات در استان فارس لزوم راه‌اندازی اورژانس هوایی در نقاط مختلف برای پوشش این تصادفات ضروری به نظر می‌رسد. به گفته محمدرضا عالی‌منش، رئیس اورژانس استان فارس در حال حاضر 3 اورژانس هوایی در شیراز، لار و جهرم راه‌اندازی شده که نقاط جنوبی و مرکزی استان را پوشش می‌دهد. وی از لزوم راه‌اندازی اورژانس هوایی در شمال فارس سخن می‌گوید و معتقد است که با توجه به تصادفاتی که در محور شهرستان‌های شمالی رخ می‌دهد یک پایگاه اورژانس هوایی می‌تواند تعداد فوتی‌های ناشی از تصادف را کاهش دهد. 
شهرستان آباده یکی از پرترددترین شهرستان‌های استان است که به گفته فرماندار آن روزانه 8 تا 15 هزار تردد در محورهای آن ثبت می‌شود. محمدرضا زارع می‌گوید: آباده در مسیر 4 استان فارس، یزد، اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد واقع شده و به دلیل تردد زیاد در جاده‌های این شهرستان میزان تصادفات نیز زیاد است. به گفته وی در سال گذشته 100 مورد تصادف در محورهای این شهرستان رخ داده که 40 مورد فوتی و 87 مورد جرحی داشته است، زارع معتقد است در صورت راه‌اندازی اورژانس هوایی این میزان تلفات کاهش می‌یابد. 
فرماندار آباده معتقد است که با تدابیر پلیس راه و رعایت قوانین از سوی مردم در عید امسال تعداد فوتی‌ها 50 درصد کاهش داشته است اما با این حال راه‌اندازی اورژانس هوایی برای پوشش تصادفات دیگر شهرستان‌ها و حتی استان‌های همجوار نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد. 
عالی‌منش، رئیس اورژانس فارس از فراهم کردن مقدمات برای احداث پایگاه اورژانس هوایی در شمال فارس خبر می‌دهد و می‌گوید: کارشناسان امر شهرستان آباده را برای راه‌اندازی مناسب دانسته‌اند و قرار است که نخستین پایگاه اورژانس هوایی شمال فارس در این شهرستان راه‌اندازی شود. به گفته وی کارهای اداری راه‌اندازی اورژانس هوایی انجام شده اما انجام کارهای عملیاتی باقی مانده که در صورت فراهم شدن زیرساخت لازم آغاز می‌شود. رئیس اورژانس استان فارس بیمارستان قلب و عروق این شهرستان را مکان راه‌اندازی و استقرار بالگرد اورژانس هوایی ذکر می‌کند. زارع راه‌اندازی اورژانس هوایی را منوط به افتتاح بیمارستان اعلام می‌کند و می‌گوید: بیمارستان قلب و عروق آباده مراحل نهایی تجهیز را می‌گذراند و در هفته دولت افتتاح و پس از آن اورژانس هوایی نیز مستقر می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی