[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

مدیرعامل شرکت برق شیرازعنوان کرد کشاورزان در صدر مصرف‌کنندگان برق ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: مدیر عامل شرکت توزیع برق شیراز بر لزوم صرفه جویی بیشتر و مصرف بهنیه برق در فصل تابستان و در ساعت‌های اوج مصرف تاکید کرد و بیان داشت : در حالیکه تنها 2 درصد از مشترکان برق در شیراز و شهرستان‌های اطراف در حوزه کشاورزی است، 27.5 درصد از برق در این حوزه مصرف می‌شود.
جلال زراعت پیشه دیروز شنبه اظهار داشت: در صورتی که کشاورزان در ساعت‌های اوج مصرف چهار ساعت موتور پمپ‌ها را خاموش کنند و آبیاری کشتزارها را با ساعت‌های دیگر موکول کنند، 20 ساعت انرژی رایگان دریافت می‌کنند. او ادامه داد:‌ این موضوع در قالب تفاهم نامه با بسیاری از کشاورزان و بهره برداران کشاورزی منعقد شده است.
مدیر عامل شرکت توزیع برق شیراز همچنین با بیان اینکه یک درصد از مشترکان برق در شیراز و شهرستان‌های اطراف مشترکان صنعتی هستند اضافه کرد : 15.56درصد از برق را مشترکان صنعتی مصرف می‌کنند، این تفاهم نامه با مشترکان صنعتی نیز به امضا رسیده و در صورتی که مشترکان صنعتی 10 درصد در ساعت‌های اوج مصرف از مصارف خود کم کنند پاداش برق دریافت خواهند 
کرد. زراعت پیشه همچنین بر لزوم صرفه جویی در مصارف خانگی تاکید کرد و اظهار داشت : 33.7 درصد از انرژی توسط مشترکان خانگی به مصرف می‌رسد این مشترکان 82 درصد از مشترکان انرژی برق را شامل می‌شوند، صرفه جویی دراین حوزه به ویژه در ساعت‌های اوج مصرف تاثیر بسزایی در پایداری شبکه دارد.
مدیر عامل شرکت توزیع برق شیراز به مشترکان تجاری و مغازه داران نیز توصیه کرد مصرف بهنیه را در اولویت قرار دهند و گفت : متاسفانه برخی از مغازه داران با ایجاد ریسه‌های نورانی؛ به دنبال جذب مشتری از راه تاباندن نور هستند، بدترین برخورد زمانی است که اگر به این مغازه داران تذکر داده شود با بی اعتنایی می‌گویند که پول برق را می‌دهند، دادن پول برق دلیلی بر مصرف نادرست انرژی نیست، همه باید در شرایطی که با کمبود انرژی مواجه هستیم حس انسان دوستی و نوعدوستی را در نظر بگیرند و شرایط را برای مصرف سایر شهروندان نیز فراهم کنند.
 زراعت پیشه گفت: مشترکان تجاری حدود 11.41 درصد از انرژی تولیدی را مصرف می‌کنند و 11 درصد از مشترکان برق را شامل می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی