[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

قاتل مرد طلافروش دستگیر شد، روزنامه شیراز نوین

 عامل جنایت فلکه مقداد که مرد طلا فروش را به بهانه سرقت به قتل رسانده و جسدش را مثله کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
 ساعت6 صبح 27 دی امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 کشف جسدی در داخل سطل زباله شهرداری، به کلانتری 1211 سلیمانیه اعلام شد. با حضور مأمورین در محل کشف جسد واقع در خیابان مقداد، فلکه اول و انجام بررسی‌های اولیه، مشخص شد جسد متعلق به مردی حدوداً 60 ساله است که هر دو پای وی از ناحیه ران پا قطع شده است. 
برابر اظهارات عوامل شهرداری مشخص شد یکی از کارگران خدماتی شهرداری در حین تخلیه زباله متوجه جسد داخلِ سطل آشغال شده که به علت وحشت، سطل زباله را وسط خیابان رها کرده و نهایتاً موضوع از طریق 110 به پلیس اطلاع داده شده است. 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی، پرونده در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس اگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ پس از حضور در محل و انجام بررسی‌های اولیه اطلاع پیدا کردند که پرونده گمشده متعلق به صاحب یک طلافروشی (دقیقاً واقع در محل کشف جسد) نیز دو روز قبل تر تشکیل و پرونده به صورت جداگانه در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در حال رسیدگی است. بلافاصله مشخصات فرد گمشده به نام صادق 60 ساله با مشخصات جسد کشف شده مورد بررسی قرار گرفته و کارآگاهان موفق به شناسایی دقیق هویت جسد شدند. 
با شناسایی هویت جسد، کارآگاهان به تحقیق از خانواده مقتول پرداختند؛ خانواده مقتول در اظهارات خود عنوان داشتند: صادق هر روز صبح ساعت 09:30 به مغازه‌اش می‌رفت و ساعت 13 برای صرف نهار به خانه می‌آمد.روز 25 دی طبق روال هر روز منتظر آمدن وی بودیم اما از او خبری نشد؛ پاسخگوی تماس‌های مکرر ما نیز نشد. حدوداً ساعت 17 به مغازه طلافروشی رفتیم که متوجه باز بودن درب مغازه، بهم ریختگی داخل مغازه و سرقت تمامی طلاجات داخل گاوصندوق و ویترین مغازه شدیم. 
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با انجام تحقیقات میدانی از محل کشف جسد، موفق به شناسایی یکی از کارگران خدمات شهرداری شدند که بنا بر اظهاراتش به همکاران خود، در ساعات پایانی شب 26 دی به یکی از کسبه محل جهت بسته خون آلود به داخل سطل زباله کمک کرده بود. 
با شناسایی این کارگر خدماتی، بلافاصله تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت، کارگر خدماتی مذکور در اظهاراتش عنوان داشت:در حال نظافت خیابان بودم که صاحب بنگاه املاک از من برای انتقال یک بسته پیچیده شده با چادر خودرو به داخل سطل زباله درخواست کمک کرد. پس از انتقال بسته به داخل سطل زباله ، متوجه ی خونی بودنش شدم. زمانی که علت از صاحب بنگاهی جویا شدم، وی عنوان داشت که مسئله مهمی نیست. بدون آنکه به موضوع اهمیتی بدهم، به سراغ کارِ نظافت خیابان رفته و صاحب بنگاه املاک نیز پس از دادن مقداری انعام به بنده، محل را ترک کرد. 
با توجه به اظهارات کارگر خدماتی، کارآگاهان اداره دهم اقدام به شناسایی بنگاه املاک ... کرده و با اخذ دستور قضایی از بازپرس محمد مهدی مرشدلو که شخصاً در محل جنایت حضور داشت، وارد بنگاه املاک ... شده و با آثار جنایت روبه رو شدند. در بررسی محل جنایت، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مغازه بنگاه املاک مجهز به دوربین مداربسته است که بلافاصله تصاویر دوربین مداربسته مغازه مورد بررسی قرار گرفت. 
در بررسی تصویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که قتل توسط صاحب بنگاه املاک به نام هادی 40 ساله صورت گرفته و این شخص پس از ورود مقتول به داخل بنگاه، به او حمله ور شده و اقدام به بستن وی بر روی یک صندلی کرده و او را مورد آزار و اذیت بدنی قرار می‌دهد. 
در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم پرونده پس از سرقت طلاجات داخل مغازه طلافروشی مقتول، مقادیری از طلاجات مسروقه را جهت فروش به یک طلافروشی در منطقه افسریه برده و با استفاده از فاکتورهای فروش متعلق به مغازه طلافروشی مقتول، اقدام به فروش آنها به مبلغ 35 میلیون تومان کرده و در ادامه یک دستگاه خودرو پژو پرشیا سفید رنگ خریداری کرده است . 
دستگیری هادی در شرایطی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داشت که او بلافاصله پس از ارتکاب جنایت، از محل سکونتش واقع در خیابان نیروی هوایی متواری شده بود. در چنین شرایطی، کارآگاهان اداره دهم آگاهی با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل تردد خودرو پژو پرشیا خریداری شده توسط متهم در محدوده خیابان نامجو شده، این محل را تحت مراقبت نامحسوس خود قرار داده و سرانجام در ساعت 22 شب گذشته موفق به دستگیری وی شدند. در همان لحظه دستگیری متهم و در بازرسی از صندوق عقب خودرو پژو پرشیا، کارآگاهان موفق به کشف مقادیر دیگری از طلاجات سرقت شده از مغازه طلافروشی مقتول شدند. 
هادی که چاره‌ای جز اعتراف نداشت، صراحتاض به ارتکاب جنایت اعتراف کرد. وی در اظهارات اولیه عنوان داشت: «از حدود سه ماه پیش و به واسطه بدهی 300 میلیون تومانی، نقشه سرقت از طلافروشی مقتول را در ذهن خود آماده کرده بودم . طی این مدت، در چندین نوبت به طلافروشی مقتول رفته و حتی در این مدت او را تحت نظر قرار داشتم و ساعت‌های حضورش را در مغازه به دست آورده بودم. سرانجام در روز شنبه تصمیم به سرقت طلافروشی گرفتم. ساعت 13، مقتول طبق روال هر روز اقدام به بستن مغازه‌اش کرد. مقتول سوار ماشین شخصی خود شد و من نیز با خودرو پژو پرشیا شخصی‌ام او را تعقیب کردم. در خیابان مسیل جاجرود بود که ماشین خود را به عقب ماشین مقتول کوبیدم.
پس از ایجاد تصادف ساختگی، به بهانه پرداخت خسارت از مقتول دعوت کردم تا دو نفری به مغازه من برویم. ماشین خودم را در همان خیابان مسیل جاجرود پارک و با خودروی مقتول به سمت بنگاه املاک حرکت کردیم. در نزدیکی بنگاه، ماشین مقتول را پارک و داخل بنگاه شدیم. به محض ورود با کنترل ( ریموت ) اقدام به پائین آوردن کرکره کرده و پس از بسته شدن کرکره ی مغازه، به سمت مقتول حمله ور شدم. مقتول شوکه شده بود و قادر به انجام هیچ کاری نبود. با استفاده از قدرت جسمانی خود ، مقتول را روی صندلی فلزی داخل مغازه بسته و برای گرفتن رمز گاوصندوق او را تحت فشار قرار دادم ؛ مقتول اظهار کرد که گاوصندوق داخل طلافروشی از نوع رمزدار نیست. 
با بستن دهان و بینی مقتول (مجاری تنفسی) به مغازه مقتول رفته و اقدام به سرقت تمامی طلاجات داخل طلافروشی کردم. فردای سرقت به سراغ مقتول رفته و دیدم که او مرده است. قصد داشتم تا ابتدا جسد را داخل صندوق عقب خودرو مقتول قرار دهم اما صندوق عقب خودرو کوچک بود؛ به همین علت جسد را از ناحیه هر دو پا مثله کرده اما در ادامه تصمیمم جهت انتقال جسد با خودرو تغییر پیدا کرد. قسمت‌های بریده شده جسد را داخل بسته‌ای قرار داده و با استفاده از تاریکی شب، آنها را به سطل زباله شهرداری منتقل کردم. ماشین مقتول را برداشته و از محل دور شدم. برای تهیه ماشین جدید، قسمتی از طلاجات را در منطقه افسریه فروختم اما با این وجود و پس از گذشت چند روز دستگیر شدم. 
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی تهران بزرگ، با اعلام خبر کشف دو دستگاه خودرو متعلق به متهم و مقتول در محدوده خیابان مسیل جاجرود، در پایان این خبر عنوان داشت: متهم به دادسرای امور جنایی اعزام، بازپرس پرونده با توجه به دلایل و شواهد بدست آمده از محل ارتکاب جنایت و نهایتاً اعترافات صریح متهم، اقدام به صدور قرار بازداشت موقت کرد و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی