[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

برنامه‌های اوقات فراغت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تشریح شد، روزنامه شیراز نوین

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، جزئیات برنامه‌های اوقات فراغت اتحادیه انجمن‌های اسلامی را تشریح کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویش، حامد علامتی در نشست خبری با اصحاب رسانه که با موضوع اعلام برنامه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان درسالن جلسات این اتحادیه برگزار شد اظهار کرد: طبق روال هر ساله، برنامه‌های اوقات فراغت ویژه اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی از اول تیرماه آغاز شده است.
وی افزود: براساس سیر فکری تربیتی و اسناد بالادستی اتحادیه انجمن‌های اسلامی با هدف پوشش حداکثری دانش‌آموزان، 9برنامه را برای اوقات فراغت و فعالیت‌های تابستانی در سطح کشور، تدوین و اجرایی کرده است.
علامتی از تفویض اختیار به انجمن‌های اسلامی استان‌ها در زمینه برنامه‌های اوقات فراغت خبر داد و اعلام کرد: استان‌ها با توجه به اقتضائات و شرایط بومی و محلی، برنامه‌هایی را برای اوقات فراغت دانش‌آموزان ارائه کرده‌اند.
وی خانواده را محوری‌ترین عنصر در بحث تربیت دانست و خاطرنشان کرد: خانواده‌ها برای رشد و تعالی فرزندان خود باید در این برنامه‌ها مشارکت کنند و نسبت به این امر اهتمام داشته باشند.
دبیرکل انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: در سطح کشور دانش‌آموزان به همراه مربیان خود در قرارگاه‌های دانش‌آموزی تجمع می‌کنند و فعالیت‌های متنوعی در این قرارگاه‌ها انجام می‌شود که در آن، دانش‌آموزان به آموزش و تبادل تجربه می‌پردازند.       
وی از برگزاری خیمه‌های معرفت به عنوان یکی از برنامه‌های تابستانی اوقات فراغت خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 700قرارگاه دانش‌آموزی فعال هستند و برنامه‌هایی مانند نشست‌های صمیمی، کوهپیمایی، آموزش چهره به چهره از جمله فعالیت‌های قرارگاه‌های مذکور است. علامتی گفت: دومین برنامه اتحادیه انجمن‌های اسلامی، برگزاری اردوی تشکیلاتی ویژه طلایه‌داران فردا با رویکرد هویت‌بخشی و به مدت یک هفته و همراه با آموزش‌های تشکیلاتی است که بیش از20هزار دانش‌آموز دوره متوسطه دوم در این طرح شرکت می‌کنند.
وی اردوهای جهادی را از دیگر برنامه‌های اتحادیه عنوان کرد و گفت: تلاش برای محرومیت‌زدایی در مناطق کم‌برخوردار و شکل‌گیری شخصیت نوجوانان شرکت کننده در این برنامه، از جمله اهداف این اردوهاست.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی از برگزاری طرح هر عضو انجمن یک مهارت در تابستان امسال خبر داد و افزود: در راستای شعار اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، با انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان فنی و حرفه‌ای،30هزار دانش‌آموز یک مهارت را به صورت رایگان فرامی‌گیرند.
وی تصریح کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه با هلال‌احمر، 20هزار دانش‌آموز، آموزش‌های مرتبط با کمک‌های اولیه و امداد و نجات را می‌آموزند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علامتی طرح معرفی کتاب، هفته ورزش و برنامه ملی «چند قدم تا آسمان» را ازجمله برنامه‌های دیگر اتحادیه در ایام تابستان عنوان و اعلام کرد: با اهداف تربیتی و در قالب «طرح چند قدم تا آسمان» بیش از 400نفر از دانش‌آموزان عضو اتحادیه به قله 4811متری سبلان در استان اردبیل صعود خواهند کرد.
وی گفت: برگزاری روز ملی دختران همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه‌(س)، دهه ولایت و هفته کرامت از جمله برنامه‌های این اتحادیه در تابستان 96 است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی