[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۵
  • دوره جدید

هشدار دوباره مدیر عامل شرکت توزیع برق فارس مردم صرفه‌جویی درمصرف برق را جدی بگیرند، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس بر لزوم ضرورت صرفه جویی و مصرف بهینه در برق و انرژی برای گذر از تابستان امسال تاکید کرد و بیان داشت: با صرفه جویی و مصرف بهینه می‌توان امید داشت که تابستان امسال بدون اعمال برنامه‌ای خاموشی برق سپری شود.
مهندس زینل قنبری دوشنبه اظهار داشت: استفاده بهینه مشترکین از نیروی برق مهمترین عامل گذر از فصل گرم تابستان، بدون اعمال خاموشی است، تجربه مشارکت مردم و صاحبان صنایع و کشاورزان استان در تابستان سال گذشته این را ثابت کرد.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس افزود: مشارکت تمام مردم در زمینه مصرف بهینه برق و استفاده نکردن از وسایل پرمصرف در ساعات اوج مصرف بین ساعت 12 الی 16 و 20 الی 24 می‌تواند تابستانی بدون داشتن خاموشی ناشی از کمبود نیرو رقم بزند.
قنبری با اشاره به اینکه ساعات اوج بار روز از ساعت 12تا 16 است گفت: انتظار داریم مشترکان در این ساعات از بکار بردن لوازم و وسایل پرمصرف پرهیز کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، دومین زمان اوج مصرف را ساعات20تا 24عنوان کرد و اظهار داشت: در این ساعات مردم هم از وسایل سرمازا استفاده می‌کنند و هم باید برق مورد نیاز بخش روشنایی تامین شود که این امر سبب افزایش مصرف 
می‌شود.
این مقام مسئول در بخشی دیگر از سخنان خود به راهکارهای کاهش مصرف برق در ایام تابستان نیز اشاره کرد و بیان داشت: به‌کارگیری دور کند در کولرهای آبی، تنظیم ترموستات در کولرهای گازی بین 24تا 26درجه سانتیگراد، عدم استفاده همزمان ازکولر و سایر وسایل سرمازا با لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرفشویی و جارو برقی در ساعات اوج بار و خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، ساده‌ترین راه‌های صرفه‌جویی در مصرف برق است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی