[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۵
  • دوره جدید

آموزش، با هدف پیشگیری از حوادث در ایستگاه ۱۴ شیراز، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شیراز، اولین تور آموزشی با موضوع ایمنی شهروندی با همکاری معاونت فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری برگزار شد. مهدی غلامی مدیر امور ارتباطات آتش نشانی شیراز در خصوص اهمیت آموزش در راستای پیشگیری از بروز حادثه گفت: یکی از اهداف آتش نشانی‌ها پیشگیری از بروز حادثه با آموزش اصول ایمنی، بازدید و کارشناسی از ناایمنی‌ها و هشدار می‌باشد. آموزش یکی از اثربخش ترین روش‌ها در امر تبدیل کردن اصول ایمنی به اصول و فرهنگ شهروندی است. آموزش به شهروندان و بالابردن سطح مهارت و یادگیری در هر گروه و رده سنی می‌تواند در این امر اثر بخش باشد. اما کودکان، می‌توانند فردای ایمنی را برای شهر شیراز بسازند؛ به شرطی که این آموزش‌ها هدفمند، تخصصی و برنامه ریزی شده باشد. 
وی ادامه داد: سازمان آتش نشانی شیراز هر ساله به طور متوسط بیش از 25 هزار نفر از دانش آموزان و در مقاطع تحصیلی مختلف را آموزش می‌دهد و آنها را با ناایمنی‌ها و اصول ایمنی آشنا می‌کند. اما آموزش در هر رده سنی متفاوت است، به همین دلیل این سازمان اولین تور آموزشی ایمنی را ویژه کودکان در رده سنی زیر  8 سال را در روز گذشته بصورت رایگان برگزار کرد و برنامه ریزی جهت اجرای این تور برای دیگر رده‌های سنی، قشر‌ها و گروه‌های مختلف از شهروندان انجام شده است.
در این تور، کودکان در محل ایستگاه 14 آتش نشانی، با شماره 125 و فعالیت‌های این سازمان و نحوه اطفا حریق به صورت عملی آشنا می‌شوند و برخی از نکات ایمنی در منزل، ایمنی در برابرحیوانات موذی و خطرناک و فرار از حریق را به صورت عملی آموزش می‌بینند. همچنین اجرای آموزش‌ها همراه با شعر و موسیقی توسط گروه هنری و حضور تیم‌های تجسس به همراه سگ‌های زنده‌یاب و نشان دادن تجهیزات آتش نشانی به صورت حضوری در این تور از دیگر برنامه‌ها است. 
غلامی در ادامه افزود: اجرای اولین گالری خیابانی از دیگر فعالیت‌هایی است که در امر آموزش شهروندی عملی شده و  این طرح در همت جنوبی اجرا شده است. در این گالری نیز، آموزش‌های ایمنی شهروندی و برخی از وظایف آتش‌نشانی به تصویر کشیده شده که امیدواریم مسئولین شهری با این سازمان در اجرای این گونه فعالیت‌های فرهنگی همراه بوده و همکاری لازم را داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی