[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

برجام امکانات و شرایط خوبی برای جذب گردشگر فراهم کرده است، روزنامه شیراز نوین

 ایرنا: نشست تخصصی جذب گردشگر در دوران پسابرجام در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن شیراز برگزار شد که شرکتکنندگان معتقد بودند برجام امکانات و شرایط خوبی برای جذب گردشگر از هر نظر فراهم کرده است. 
در این نشست که دوشنبه به همت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز برگزار شد، محسن عامری استاد دانشگاه بیان کرد: توافق برجام یک اتفاق و دستاورد مثبت در جمهوری اسلامی بود که در مدت گذشت دو سال از تصویب برجام، شاهد اثرگذاری این توافق نامه بین المللی در مناسبات ایران با جهان به ویژه جذب گردشگر در ایران هستیم. وی ادامه داد:‌ بعد از تصویب توافق نامه برجام تعداد دفاتر خدمات گردشگری، نیروهای متخصص و آموزش دیده، تعداد راهنمایان گردشگری، فروش صنایع دستی در کشور تقویت و افزایش یافته است که توسعه این بخش ها، رونق دهنده صنعت گردشگری هستند.
 عامری گفت:‌ یکی از دستاوردهای برجام، مشخص کردن تهدیدها و فرصت‌ها در بخش گردشگری برای ما بود که فرصت‌ها بیش از تهدیدهاست. 
این استاد دانشگاه ادامه داد: ‌یکی از مهمترین دستارودهای برجام برای کشور ما، صدور روادید در داخل کشور برای متقاضیان کشورهای مختلف جهان بود که در قبل از آن به سختی برای مردم علاقه مند به ایران، در کشور روادید صادر می‌شد. عامری گفت:‌همچنین یکی از فرصت‌های برجام برای کشور ایران، احیای جایگاه صلح دوستی و تعامل ایران در جهان، عدم حمایت از تروریست و خارج شدن از محور شرارت بود که بسیار تاثیرگذار برای رونق بخش گردشگری کشور بود.
اصغر ظریفکارفرد رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز هم گفت: مثلث طلایی گردشگری ایران با جدیت در این کمیسیون دنبال می‌شود و در این زمینه از نظر و پیشنهادهای تمام فعالان گردشگری فارس استفاده کرده ایم.
 وی افزود:‌ با برگزاری چنین برنامه هایی به دنبال ارائه راهکار برای جذب گردشگر بیشتر در دوران پسا برجام هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی