[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

لیست «ائتلاف سپید» انتخابات نظام پزشکی فارس رونمایی شد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - محمود شبان سروستانی

 Mahmood.shaban39@gmail.com

 ظهر دیروز دکتر صابر فرخی لاریجانی، در نشستی خبری و در جمع خبرنگاران رسانه‌های استان فارس موجودیت لیست امید انتخابات نظام پزشکی فارس با نام «ائتلاف سپید» اعلام کرد و گفت: نظام پزشکی در ایران از سابقه دیرینه برخوردار است و از قدیمی‌ترین ان‌جی‌او‌ها محسوب می‌شود.
سرلیست ائتلاف سپید، با بیان اینکه در سالیان گذشته و در دولت‌های پیشین به نظام پزشکی کم‌لطفی شده است، افزود: نظام پزشکی در کنار بخش دولتی بار بخش خصوصی را به دوش می‌کشد و از طرفی حافظ منافع مردم و همکاران پزشک است.
او رویکرد لیست را با وجود داشتن تفکر سیاسی کاملا صنفی بیان کرد و ادامه داد: لیست امید برگرفته از انجمن اسلامی پزشکان است؛ به عنوان یکی از احزاب اصلاح طلب، به انتخابات نظام پزشکی ورود کرده است اما به مسایل سیاسی ورود نخواهد کرد.
مسئول لیست امید انتخابات نظام پزشکی به تعداد پزشکان حاضر در نظام پزشکی اشاره کرد و افزود: در نظام پزشکی 10 پزشک برای نامزدی انتخاب کردیم که این تعداد را از بین 104کاندیدا انتخاب کرده ایم و 6 نفر دیگر از دیگر رشته‌ها هستند که همگی از بین 10 هزار نفر عضو نظام پزشکی استان فارس در تمام رشته‌ها و با رای گیری الکترونیکی و فیزیکی انتخاب می‌شوند.
وی تعداد اعضاء در سراسر کشور را حدود 200 هزار نفر برشمرد و گفت: احتمال می‌دهیم که در این دوره افزایش 20 تا 25 درصدی داشته باشیم.
فرخی مهمترین اولویت انجمن نظام پزشکی را احیاء قوانین مغفول مانده عنوان کرد و گفت: متاسفانه طی سالیان اخیر شأن پزشکان رعایت نشده و مورد کم لطفی‌های بسیاری قرار گرفته اند که دلیل این برخوردها را نادیده گرفتن و یا کنار گذاشتن قوانین این نهاد بوده است.
این پزشک عمومی در خصوص ترکیب لیست امید و یا همان ائتلاف سپید نیز گفت: اعضاء لیست ترکیبی از افراد میدان‌دیده و باتجربه و جوانان با انگیزه هستند که با توجه به همفکر بودن با دولت و شورا و مجلس شورای اسلامی به نظر می‌رسد می‌تواند تعامل خوبی بین ایشان برقرار شود.
او در بحث انتظامی، رویکرد پیشگیری از جرم را رویه جدید نظام پزشکی عنوان کرد و گفت: قبول داریم که در صنف ما هم مانند دیگر صنوف مشکلاتی وجود دارد و پیش از این هم برخوردهایی انجام شده و آراء هم صادر شده که به دلیل محرمانه بودن از اعلام آن پیشگیری به عمل آمده اما بنا داریم که بعد از این با رویکرد پیشگیری به موضوع ورود کنیم.
علیرضا مصباح یکی دیگر از نامزدهای لیست امید نظام پزشکی فارس در ادامه گفت: برای رسیدن به نتیجه مطلوب چه اشکالی دارد که به نظام پزشکی‌های دیگر کشورها که موفقیت‌های چشمگیری را داشته اند نگاهی داشته باشیم و از آنها الگوبرداری کنیم.
وی یکی از مشکلات موجود بخش درمان را نپرداختن و یا کم پرداختن به بحث توریسم درمانی عنوان کرد و گفت: ظرفیتی که در بخش درمان در استان فارس وجود دارد مغفول مانده  است که در آینده باید مورد نظر خاص قرار گیرد و نظام پزشکی نقش عمده‌ای در این خصوص می‌تواند ایفا کند.
مصباحی با بیان اینکه قبول داریم که نظام پزشکی اشکالاتی دارد، افزود: ما آمده ایم تا با شفاف سازی و رصد همکاران از تخلفات احتمالی حتی بدون شکایت بیمار پیشگیری کنیم.
این پزشک متخصص گوش و حلق و بینی با بیان اینکه ما در نظام پزشکی به تنهایی مدافع پزشکان نیستیم افزود: دفاع از بیمار نیز به همان اندازه دفاع از پزشک در دستور کار ما قرار دارد و پیش از این هم در صدور رای پرونده‌ها این موضوع محسوس بوده به گونه‌ای که بیش از 40 درصد از پرونده‌های مطروحه منجر به محکومیت پزشکان شده است.
یادآور می‌شود که انتخابات نظام پزشکی به شکل سراسری و با روش الکترونیکی و فیزیکی در روز جمعه 30 تیر ماه از ساعت 8 صبح آغاز و تا 8 شب ادامه خواهد داشت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی