[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۵
  • دوره جدید

حیوانات بسیار عجیب و جالب دنیا را بشناسیم جانداران کارتونی، روزنامه شیراز نوین

در دنیا، حیوانات عجیب و غریب متعددی زندگی می‌کنند که بسیاری از ما از وجود آن‌ها بی خبر هستیم و حتی نامشان را هم نشنیده ایم. برخی از این حیوانات را ما در ادامه این مطلب انتخاب و معرفی کرده ایم که بعضا چهره‌های خنده دار و جالبی دارند و بیشتر شبیه شخصیت‌های کارتونی یا فیلم‌های تخیلی به نظر می‌رسند تا موجودات واقعی. برای آشنایی با این جانداران در ادامه با ما همراه باشید.
دوگانگ - دوگانگ: نوعی پستاندار بومی سواحل حاره‌ای اقیانوس هند است که از علف‌های دریایی تغذیه می‌کند. حالا تصور کنید، این حیوان را با پوزه مکنده در خانه بگذارید تا همه جا را جارو کشیده و تمیز کند! احتمالا بسیار موفقیت آمیز این ماموریت را به انجام خواهد رساند چون همین کار را در کف اقیانوس‌ها انجام می‌دهد.
لک لک نیل: چهره این لک لک مثل کسانی است که یک لطیفه بی مزه شنیده اند اما مجبور برای حفظ ظاهر، لبخند بزنند. این پرنده در شرق استوایی آفریقا زندگی می‌کند و قد آن بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ سانتی متر متغیر است.
اوکاپی: قیافه اوکاپی مثل این است که یک نفر با فتوشاپ دو تا حیوان را با هم مونتاژ کرده و یک تصویر جدید خلق نموده است. اما حقیقت این است که این ظاهر کاملا واقعی است و اوکاپی نوعی حیوان زرافه مانند است که گردن بسیار کوتاهی دارد. البته در ظاهر بیشتر شبیه گورخرهاست تا زرافه، اما در خانواده زرافگان دسته بندی می‌شود. بد نیست اشاره کنیم که فقط ۱۰ تا ۲۰ هزار از این حیوان در حیات وحش وجود دارد. اوکاپی حیوانی منزوی است و زندگی انفرادی دارد و فقط در فصل جفتگیری روابط اجتماعی برقرار می‌کند.
شاپرک مگس‌ مرغی: معلوم نیست این جاندار، پرنده است یا حشره!؟ باید بگوئیم که به لحاظ علمی در رده حشره‌ها دسته بندی می‌شود و به خاطر شباهت زیادی که به مرغ مگس دارد، نامش را اینگونه انتخاب کرده اند. پهنای بال این شاپرک تا ۴۵ میلی‌ متر است.
آنکوله واتوسی: وقتی از شاخ حرف می‌زنیم، دقیقا از چه حرف می‌زنیم؟ این عبارت دقیقا مصداق ظاهر این حیوان است. آنکوله-واتوسی نوعی گاو آمریکایی است که خاستگاه اصلی آن به کشور اوگاندا بر می‌گردد. این حیوان بین ۴۱۰ تا ۷۳۰ کیلوگرم وزن می‌تواند داشته باشد و نکته عجیب آن نیز همین شاخ‌های بسیار ضخیم و سنگین است.
مارخور: شاخ‌های این بز آدم را یاد آبنبات قیچی‌های قدیم می‌اندازد که در هم پیچیده و خمیده بودند. بز کوهی مارخور یکی از گونه‌های بزرگ‌ جثّه بز کوهی است که در شمال شرقی افغانستان، شمال پاکستان، کشمیر، جنوب تاجیکستان و جنوب ازبکستان زندگی می‌کند. این حیوان در معرض خطر انقراض قرار دارد.در باور محلی گفته می‌شود این حیوان مارها را کشته و آن‌‌ها را می‌خورد.
سمندر مکزیکی: در دریاها و اقیانوس‌ها موجودات عجیبی سکونت دارند که بیشتر به فیلم‌های تخیلی شبیه هستند تا جانواران واقعی. یکی از آن‌ها ماهی راه‌ رونده مکزیکی است که چهره خندان و جالبی دارد. اکسولوتل، جانوری دوزیست و شدیدا وابسته به آب است. این جانور می‌تواند قسمت‌‌های آسیب‌ دیده بدنش را احیا کند یا در صورت قطع شدن آن اعضاء دوباره آن‌ را اضافه کند.
شب دوست گالاگو: چشمان فوق العاده درشت این جاندار این تصور را در ذهن ایجاد می‌کند که گویا از مطلبی تعجب کرده و اصطلاحا چشمانش از حدقه بیرون زده. اما درشتی چشمان شب دوست به او کمک می‌کند تا دید در شب آسانی داشته باشد. از مشخصه‌های این حیوان باید گفت که شنوایی بسیار خوب، پاهای قوی و دم بلندی دارد که از آن برای تعادل استفاده می‌کند. آنها همچنین در بیشتر انگشتان خود ناخن دارند به‌جز یک انگشت که برای نظافت از آن استفاده می‌کنند.
روباه صحرا: این روباه می‌تواند به آسانی برنده جایزه زیباترین و دوست داشتنی ترین موجود زنده ی زمین بشود. روباه‌های صحرا به صورت دست جمعی زندگی می‌کنند. جفت‌ها در تمام زمان زندگی خود با یکدیگر می‌مانند. اندازه بدن آنها ۳۷ تا ۴۱ سانتی متر و اندازه دمشان ۱۹ تا ۲۱ سانتی متر است.
مرغ ابریشمی: این جوجه‌های مملو از پر، بسیار دوست داشتنی و جالب توجه هستند. آن‌ها به دلیل پرهای زینتی غیرمعمول خود که شبیه ابریشم (سیلک) و اطلسی است، به این نام خوانده می‌شوند.
مارمولک طوقی - این مارمولک بیشتر شبیه دایناسورهایی است که آدم می‌تواند در پارک ژوراسیک ببیند. این حیوان به خاطر طوق پوستی و غضروفی بزرگ و چین‌ دار اطراف گردنش به این نام خوانده می‌شود.او در حالت عادی این پوست را روی بدن خود تا می‌کند اما هنگامی که احساس خطر کند آن را همانند چتر باز کرده، دهانش را گشوده و گاهی دمش را هم روی بدنش جمع می‌کند و به این ترتیب چهره‌ ای ترسناک به خود می‌گیرد.
خرگوش قطبی: اگر به خرگوش‌های معمولی امتیاز ۱۰ از ۱۰ به لحاظ با نمک بودن بدهیم، این خرگوش‌ها ۱۱ از ۱۰ هستند.
حشره‌خوار جهنده: این پستاندار کوچک همانند شخصیت‌های داستانی کمپانی پیکسار است و بسیار دوست داشتنی به نظر می‌رسد. این جانور، با بینی دراز و بدن فیل مانند، بومی آفریقاست و بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلی متر اندازه دارد.
کاکاپو: کاکاپو شبیه طوطی و بومی جزیره نیوزلند است. این موجود در حال انقراض است به طوری که فقط ۶۵ عدد از این پرنده وجود دارد.
 قورباغه بنفش: این موجود دوزیست شبیه موجودات فضایی یا شخصیت‌های منفی کارتون هاست. یا حتی می‌توان آن را به یک قطره چسبناک رنگی هم تشبیه کرد که حس و حرکت دارد.
میمون دماغ‌ سربالا: این میمون، بسیار مظلوم و غمگین به نظر می‌رسد و به دلیل رنگ و شکل زیبایی که دارد، مورد توجه بسیاری از مردم است.
خفاش ماهی لب قرمز: یکی از عجیب‌ترین و البته جالب توجه‌ترین آبزیانی که می‌توان از آن یاد کرد، این خفاش ماهی است که گویا رژلب قرمز زده و در کف دریا قدم می‌زند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی