[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۵
  • دوره جدید

سیب‌زمینی هم دنباله‌رو پیاز شد، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: قیمت انواع میوه و تره‌بار در آخرین روزهای تیر با ثبات نسبی همراه است اما برخی اقلام مانند پیاز هنوز به قیمت بالا به فروش می‌رسند و سیب‌زمینی هم با افزایش هزار تومانی قیمت مواجه شده است.
بازار میوه و تره‌بار به طور کلی با ثبات نسبی قیمت نسبت به قیمت‌های هفته‌های اخیر و ماه گذشته همراه است که البته در این میان برخی اقلام از جمله پیاز همچنان با افزایش قیمت روبه‌روست و قیمت آن به طور متوسط کیلویی ۴هزار تومان در میوه فروشی‌های سطح شهر عرضه می‌شود.
این در حالی است که روزهای اخیر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از کاهش ۵۰۰تومانی قیمت پیاز در بازار خبر داده و گفته بود که با توجه به ورود تولیدات جدید از مناطق مختلف، تا ۱۵روز دیگر قیمت این محصول حدود هزار تومان نیز کاهش پیدا کند.
اما با وجود این هنوز کاهش قیمت پیاز که به گفته مهاجران در میدان میوه و تره بار کلید خورده، در بازار مصرف و مغازه‌های سطح شهر محسوس نشده است و این محصول پر مصرف در سبد غذایی خانوار همچنان کیلویی ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰تومان عرضه می‌شود.
در مورد گرانی قیمت پیاز مدیرکل دفتر محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی نیز گفته که شرایط خاص اقلیمی، کاهش تولید ناشی از وضعیت آب و هوایی و بازار نامناسب پیاز در سال گذشته باعث گرانی مقطعی این محصول شده است اما طی روزهای آینده و به بازار رسیدن تولیدات جدید، شاهد کاهش قیمت خواهیم بود.
با وجود این وعده‌ها بیش از یک ماه است که پیاز افزایش بیش از دو برابری قیمت را در بازار مصرف می‌گذراند.
به غیر از پیاز در میان سایر انواع تره‌بار قیمت سیب زمینی هم روند افزایشی پیدا کرده و هر کیلوگرم آن با افزایش حدود هزار تومانی نسبت به هفته‌های اخیر به کیلویی ۲۵۰۰تومان رسیده است که علت آن هنوز مشخص نیست.
در میان محصولات نوبرانه به طور متوسط هر کیلوگرم آلبالو ۱۰هزار تومان، گیلاس ۱۲هزار تومان، ‌شلیل ۷۰۰۰تومان، ‌شبرنگ ۶۵۰۰تومان و آلو قرمز ۷۵۰۰تومان قیمت دارد. قیمت‌هایی که تقریباً نسبت به روزهای قبل شکسته شده و در مقایسه با روزهای اول عرضه‌شان متعادل‌تر شده است.
در میان دیگر محصولات، سیب قرمز کیلویی ۵۰۰۰تومان، ‌سیب زرد کیلویی ۴۵۰۰تومان، انگور کیلویی ۵۵۰۰تومان، موز کیلویی ۴۰۰۰تومان، بِه کیلویی ۱۰هزار تومان، نارگیل کیلویی ۶۰۰۰تومان، خیار درختی کیلویی ۳۲۰۰تومان، خیار بوته‌ای کیلویی ۳۵۰۰تومان و آناناس به عنوان گران‌ترین میوه کیلویی ۱۵هزار تومان فروخته می‌شود.
در میان اقلام مختلف تره‌بار نیز گوجه فرنگی کیلویی ۳۰۰۰تومان، ‌لیمو ترش کیلویی ۱۱هزار تومان، ‌فلفل دلمه‌ای ۲۵۰۰تومان و بادمجان کیلویی ۲۰۰۰تومان قیمت دارد. در میان سایر اقلام میوه چغندر کیلویی ۲۰۰۰تومان، هندوانه ۱۰۰۰تومان، ‌کاهو کیلویی ۲۰۰۰تومان و هویج کیلویی ۲۰۰۰تومان فروخته می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی