[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

بیمارستان کنونی اقلید جوابگوی نیاز شهرستان نیست، روزنامه شیراز نوین

تسنیم: براساس استاندارد وزارت بهداشت به ازای هر هزار نفر باید ۱.۵تخت بیمارستانی وجود داشته باشد، اما بیمارستان کنونی شهرستان اقلید با ۱۱۰تخت جوابگوی نیاز این شهرستان نیست.
براساس استاندارد وزارت بهداشت به ازای هر هزار نفر باید 1.5تخت بیمارستانی وجود داشته باشد، اما بیمارستان کنونی شهرستان اقلید با 110تخت جوابگوی نیاز این شهرستان نیست. جمعیت ثابت اقلید 100هزار نفر است که با توجه به جمعیت عشایری که در برخی از فصول سال در این شهرستان ساکن می‌شوند، اقلید جمعیتی بالغ بر 130هزار نفر دارد. 
نیاز به احداث بیمارستان جدید در اقلید 
«بیمارستان کنونی اقلید با 110تخت جوابگوی نیاز این شهرستان نیست» این سخنی است که اسماعیل اسکندری، رئیس شبکه بهداشت این شهرستان عنوان می‌کند. این امر در مقابل فراهم نبودن زیرساخت‌های این بیمارستان و فرسوده بودن برخی از قسمت‌های آن سبب شده که نیاز به احداث یک بیمارستان جدید در اقلید احساس شود. 
به گفته وی، جاذبه‌های گردشگری بسیار اقلید در روزهای مختلف سال گردشگران را به این شهرستان می‌کشاند و جمعیت زیادی وارد اقلید می‌شود که گاه به دلیل تصادفات یا دلایل دیگر نیاز به خدمات درمانی و بهداشتی دارند. 
رئیس شبکه بهداشت و درمان اقلید معتقد است که هر پروژه عمرانی نیاز به یک پیوست سلامت دارد؛ به همین دلیل در صحبت‌هایش به آزادراه شدن جاده طریق‌الرضا اشاره می‌کند و می‌گوید: نیاز به احداث بیمارستان جدید در اقلید امری ضروری است. 
سید حسین افضلی، نماینده مردم اقلید در مجلس از ارتقای بیمارستان کنونی این شهرستان سخن می‌گوید که با توجه به اشغال 70درصد ظرفیت بیمارستان کنونی مجوزی برای احداث بیمارستان جدید تحت عنوان بیمارستان جایگزین گرفته شده است. 
مجوز ساخت بیمارستان جدید گرفته شد 
به گفته وی با توجه به آینده شهرستان مجوز برای احداث بیمارستان جدید از وزیر گرفته شده که نام این بیمارستان، بیمارستان جایگزین است؛ چون براساس شاخص‌های جمعیتی  از نظر قانونی امکان ساخت بیمارستان جدید وجود ندارد. 
افضلی تبدیل جاده طریق‌الرضا به آزادراه را دلیل دیگری بر ضرورت احداث بیمارستان جدید ذکر می‌کند و می‌گوید: شهرستان اقلید محل تقاطع 2آزادراه بزرگ کشور است، یکی آزادراه شمال - جنوب یا همان شیراز - اصفهان و آزادراه طریق الرضا که شرق کشور را به غرب وصل می‌کند که محقق شدن هر دوی آنها  نیاز به یک بیمارستان بزرگ را در این شهرستان ایجاب می‌کند. 
«راه‌آهن سراسری شمال - جنوب و شرق به غرب نیز از اقلید عبور می‌کند» این را نماینده مردم اقلید می‌گوید و معتقد است با این موضوع آینده شهرستان به لحاظ توسعه متحول می‌شود؛ بنابراین در بحث سلامت نیز باید شرایط و بسترهای لازم فراهم باشد. 
به گفته وی، زمینی 9هکتاری برای احداث بیمارستان در نظر گرفته شده که با مشارکت خیران و دولت ساخته می‌شود و می‌تواند تمام شمال استان فارس را پوشش دهد. افضلی هزینه اولیه برای ساخت بیمارستان را 100 تا 120میلیارد تومان می‌داند و امیدوار است با مشارکت 50میلیاردی خیران این بیمارستان به زودی احداث شود. 
خیران همت کنند 
نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی می‌گوید برای احداث سریع‌تر بیمارستان به کمک خیران نیاز است و ساماندهی کمک خیران در ساخت بیمارستان یکی از اقداماتی است که انجام می‌شود تا میزان همه کمک‌ها شفاف و روشن باشد. 
اسکندری، رئیس شبکه بهداشت اقلید نیز درباره این بیمارستان جدید می‌گوید: با احداث این بیمارستان نه تنها آینده شهرستان به لحاظ سلامت و درمان متحول می‌شود، بلکه زمینه استخدام 500نفر نیز فراهم می‌شود. 
خیران شهرستان اقلید با اهدای فیش حج خود و دیگر کمک‌ها نشان دادند که آماده همکاری برای احداث بیمارستان هستند، مشارکت بیشتر خیران سرعت ساخت بیمارستان را دوچندان می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی