[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۹
  • دوره جدید

بالاخره جام رمضان شیراز به پایان رسید سبزپوشان شادمان مخزن قهرمان شدند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: مسابقات فوتسال جام رمضان شیراز بالاخره با حدود بیست روز تأخیر به پایان رسید. 
مسابقات جام رمضان شیراز در سال 96 با شرکت 23تیم و در قالب 6گروه در ماه مبارک رمضان آغاز شد و تیم‌ها به رقابت پرداختند. در این مرحله دو تیم از هر گروه به مرحله دوم راه یافت و سپس در مرحله دوم مسابقات نیز دوازده تیم در چهار گروه سه تیمی به رقابت پرداختند تا تیم‌های شرکت کننده در مرحله یک هشتم مشخص شوند. روز پنجم تیر مسابقات مرحله نیمه نهایی هم برگزار شد و همه منتظر بازی نهایی بودند تا اینکه روز 24تیر به عنوان زمان برگزاری بازی‌های رده بندی و نهایی انتخاب شد. تمامی دیدارها از مقدماتی تا نیمه نهایی در سالن مجموعه ورزشی شهدای شلمچه برگزار شده بود اما دیدارهای رده بندی و فینال در سالن شهید ابوالفتحی انجام شد.
روز شنبه 24تیر ابتدا در دیدار رده بندی تیم پخش سرو موفق شد با غلبه بر تیم فرهنگ به مقام سومی برسد و سپس در دیدار نهایی و در یک بازی سخت و نفسگیر، تیم پرمهره شادمان مخزن با پیروزی در ضربات پنالتی برابر تیم زنده یاد سلیمی به مقام قهرمانی دست یافت.
تیم شادمان مخزن که در این مسابقات از بازیکنان مطرح تیم‌های شیرازی حاضر در لیگ‌های کشوری سود می‌برد، در طول مسابقه هم برتری محسوسی بر حریف داشت اما نتوانست از این برتری در طول 40دقیقه غیرمفید این بازی استفاده کند اما در ضربات پنالتی قهرمانی را از آن خود 
کرد.
در این مسابقه تیم زنده یاد سلیمی فرد با ترکیب بهنام آرندی، جواد صادق پور، مرتضی الماس بیگی، مجتبی الماس بیگی، سیدناصر موسوی، احمد دهقان، سیاوش شفیعی، سید مهرزاد حسینی، کوروش صارمی و سیدمحمود موسوی حضور یافت و تیم شادمان مخزن هم با نفراتی چون احسان جامه بزرگی، حسین رحیمی، حسین کاظمی، فرشید شبانی، مهرزاد زارعی، علی حسن شاهی، محمدرضا حسن نژادی، ایمان فلاحی، امید ساعدی، علیرضا معصومی، سعید خوش خلق و سعید جعفری به میدان آمد. مربیگری تیم زنده یاد سلیمی بر عهده سید محمود موسوی بود و هدایت شادمان مخزن را هم محمود رنجبر بر عهده داشت.
نیمه اول این مسابقه با برتری نسبی شادمان مخزن همراه بود و این تیم فرصت‌های بیشتری نسبت به حریف خلق کرد و از دست داد تا این نیمه با تساوی بدون گل به پایان برسد. اما در نیمه دوم برتری این تیم محسوس‌تر هم شد. نیمه دوم را شادمان مخزن با ترکیب احسان جامه بزرگی، فرشید شبانی (کاپیتان)، مهرزاد زارعی، سعید جعفری و سعید خوش خلق به میدان آمد. تیم زنده یاد سلیمی هم با جواد صادق پور، مجتبی و مرتضی الماس بیگی، کوروش صارمی و احمدرضا دهقان وارد زمین شد. در نیمه دوم تیم شادمان مخزن از 9موقعیت به تنها یک گل دست یافت؛ در حالی که تیم کم مهره‌تر زنده یاد سلیمی از دو فرصت به دست آمده صاحب یک گل شد. در دقیقه سی و چهارم این دیدار، بالاخره طلسم دروازه زنده یاد سلیمی شکست. پاس مهرزاد زارعی پشت مدافعان به سعید خوش خلق رسید و او با یک ضربه دقیق به گوشه دروازه نتیجه بازی را ۱ بر صفر کرد. یک دقیقه بعد مهرزاد زارعی می‌توانست با پاس خوش خلق گل دوم را هم به ثمر برساند اما در شرایط تک به تک فرصت را از دست داد. پس از آن شادمان مخزنی‌ها سه فرصت دیگر را هم برای گلزنی هدر دادند و در عوض این تیم زنده یاد سلیمی بود که با پاس محمود موسوی و ضربه کاپیتان خود کوروش صارمی در دقیقه 37 به گل تساوی دست یافت. بدین ترتیب بازی در پایان 40دقیقه با تساوی یک یک به پایان رسید. 
در ضربات پنالتی ابتدا این احمدرضا دهقان بود که با ضربه محکم به سقف دروازه گل اول زنده یاد سلیمی را به ثمر رساند. پنالتی نخست شادمان مخزن هم توسط فرشید شبانی بازیکن فصل گذشته تیم ارژن شیراز به گل تبدیل شد. کوروش صارمی زننده دومین پنالتی تیم سلیمی فرد بود و توانست با یک ضربه بغل پا به گوشه دروازه تیمش را مجدداً پیش بیاندازد. در ادامه سعید خوش خلق با خوش شانسی گل تساوی تیمش را به ثمر رساند. ضربه او پس از برخورد با پای دروازه بان حریف وارد دروازه شد. همین دروازه بان در ادامه پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و با تمام قدرت توپ را به تیر افقی کوبید تا تیمش در آستانه از دست دادن جام قرار بگیرد. ضربه پنالتی سوم و پایانی شادمان مخزن هم توسط ایمان فلاح وارد دروازه شد تا این تیم به عنوان قهرمانی رقابت‌ها دست پیدا کند.
حسین امیری و محمدمهدی حقوقی داوران این مسابقه بودند. 
مراسم اهدای جام به تیم‌های اول تا سوم پس از پایان بازی برگزار شد. همچنین تقدیر از داوران و اهدای جام به تیم‌های اول تا سوم جام رمضان در رده‌های نوجوانان و جوانان هم در ادامه انجام شد. همچنین پس از این بازی از علیرضا یگانه داور مطرح فوتسال شیراز که سال‌ها در سطح لیگ برتر فوتسال ایران قضاوت کرد و چندی پیش از دنیای داوری خداحافظی کرد، تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی