[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

عسل دشمن بالفطره قارچ‌هاست، روزنامه شیراز نوین

محققان انگلیسی دریافتند که در زمان‌های قدیم از عسل برای درمان بیماری‌هایی که عامل قارچی داشته‌اند استفاده می‌شده است. محققان می‌گویند عسل توانایی این را دارد که دیواره دفاعی قارچ‌ها را شکسته و به آنها نفود کند و باعث مرگشان باشد. این اتفاق در حالی می‌افتد که برخی قارچ‌ها دیواره بسیارسختی دارند و همچنین بیماری‌های مهلکی وجود دارد که عاملش یکی از همین قارچ‌ها بوده و پیدا کردن یک ماده ضدقارچ بهتر می‌تواند کمک فوق‌العاده‌ای در درمان این بیماری‌ها باشد. می‌دانید که بیماری‌های مختلفی عامل قارچی دارند و قارچ‌ها می‌توانند تأثیرات خطرناکی بر سلامت انسان و وضعیت جسمی‌اش دارد. حتی برخی قارچ‌ها می‌توانند باعث کوری یا مرگ فرد شوند.
محققان توانستند با استفاده از غلظت‌های مختلف از سازمان‌های مولکولی عسل مواد شیمیایی مختلفی را تولید کنند که قادر بودند دیواره قارچ‌ها را تخریب کنند. این ترکیب‌های مولکولی بر قارچ‌های گیاهی و حتی قارچ‌های موجود در خاک مؤثر هستند. عسل در این فرایند سرعت عمل و پتانسیل بالایی دارد و بسیار مؤثر عمل می کند.
محققان می‌گویند این ترکیبات حتی در غلظت پایین هم باز موفق عمل کرده و توانستند دیواره قارچ‌ها را تخریب کنند. این یافته‌ها می‌تواند در درمان زخم‌های عفونی که به وسیله قارچ‌های عفونی ایجاد شده‌اند یا مواردی از این قبیل، از عسل برای درمان سریع و سالم استفاده کرد.
این محققان اظهار کردند ما با انجام آزمایش‌های مختلف سعی کردیم که قدرت عسل را بر بیماری‌های قارچی تشخیص دهیم. نتایج نهایی شگفت‌انگیز بودند. عسل با هر غلظتی، قدرت و پتانسیل بالایی دارد تا بر قارچ‌ها غلبه کرده و تأثیرات آنها را خنثی کند. عسل حتی می‌تواند خیلی بهتر از برخی ضدقارچ‌ها عمل کند. عسل دشمن بالفطره قارچ‌هاست و این موضوع می‌تواند در درمان بیماری‌ها، التیام زخم‌ها و خنثی کردن دیگر اثرات قارچ‌ها بسیار مؤثر باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی