[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد طرح ضربتی وام ازدواج، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: بر اساس توافق انجام شده بین بانک مرکزی و ١١بانک قرار بر این شده تا از ابتدای مرداد تا پایان شهریور حدود ٥٠٠هزار فقره تسهیلات ازدواج به منظور کاهش صف متقاضیان در انتظار پرداخت قرار گیرد.
علی اصغر میر محمد صادقی دیروز در نشستی خبری عملکرد بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج را تشریح و از تصمیمات جدید بانک مرکزی برای کاهش صف ازدواج خبر داد.
آنطور که مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی عنوان کرد، قرار بر کاهش صف وام ازدواج در قالب طرحی از اول مرداد تا پایان شهریور است. این تصمیم در قالب طرح ضربتی اعطای وام ازدواج انجام می‌شود.
بنا بر توضیحات میرمحمد صادقی در این طرح ١٠بانک و یک صندوق قرض الحسنه حضور دارند که سهمیه‌ای بیش از ٥٠٠هزار فقره را تقبل کرده‌اند. بانک‌های ملی، صادرات، تجارت، ملت، سپه، رفاه، کشاورزی، مسکن، توسعه تعاون، قرض الحسنه مهر ایران و صندوق قرض الحسنه پارسیان مجموع بانک‌هایی هستند که برای این طرح با بانک مرکزی به توافق رسیده‌اند.
وی بر اهمیت نظارت بر اجرای طرح ضربتی پرداخت وام ازدواج تأکید کرد و گفت که به کلیه بانک‌ها تأکید شده تا وجود تنها یک ضامن را مدنظر قرار داده و در این باره سخت گیری غیرمعمول نداشته باشند.
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی همچنین درباره اولویت اجرای این طرح توضیح داد که مناطق محروم و کم برخوردار در اولویت قرار دارد. در مرحله افرادی هستند که زمان بیشتری در صف قرار داشته‌اند.
میر محمد صادقی درباره تأمین منابع پرداخت حدود ٥٠٠هزار فقره طی دو ماه آینده نیز گفت که قرار نیست هیچ مبلغی از منابع بانک برای این طرح اختصاص پیدا کند و تأمین مالی آن از منابع داخلی بانک‌ها و منابع قرض الحسنه جاری و پس انداز انجام خواهد 
شد.
به گفته میرمحمدصادقی سهمیه تعیین شده برای بانکها بین ٣٠هزار تا ٩٠هزار فقره است که کمترین سهم با ٣٠هزار فقره برای بانک قرض الحسنه مهر ایران و بیشترین به ٩٠هزار سهم و بانک ملی اختصاص دارد.
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی همچنین در این باره توصیه‌هایی نیز داشت. وی از زوجین خواست که با دریافت این تسهیلات نسبت به خرید کالای ایرانی اقدام کنند تا موجب رونق تولید شده باشد. همچنین به تولیدکنندگان توصیه کرد تا با افزایشی که ممکن است در تقاضا از اول مرداد ایجاد شود، نسبت به ایجاد طرح فروش ویژه اقدام کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی