[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

جزئیات دومین جلسه فراکسیون امید برای بررسی تشکیل کابینه دوازدهم، روزنامه شیراز نوین

ایلنا: بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون امید، با اشاره به برگزاری نشست مجمع عمومی فراکسیون امید به‌منظور بررسی آخرین وضعیت تشکیل کابینه دوازدهم اعلام کرد: دستورکار جلسه مجمع عمومی که با حضور اعضای فراکسیون امید برگزار شد، ارائه گزارش کمیته تعامل درباره کابینه دوازدهم بود. 
او گفت: در این جلسه برخی از دیگر اعضای فراکسیون نیز علاوه بر ارائه گزارش کمیته تعامل، نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های خود درخصوص کابینه دوازدهم را مطرح کرده و باتوجه به حمایت یکپارچه فراکسیون امید از روحانی در جریان انتخابات، بر لزوم پایبندی به شعار‌ها و مطالبه‌هایی که در جریان انتخابات مطرح شد، تاکید کردند. 
نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز در مجلس دهم با اشاره به اظهارنظر حدود ۲۰ نفر از اعضای فراکسیون امید به نمایندگی از استان‌های مختلف کشور در این نشست، یادآور شد: جمع‌بندی کلی فراکسیون امید این است که ما هم حامی و پشتیبان آقای روحانی خواهیم بود و هم از ۲۴ میلیون رای گفتمانی که ازسوی مردم داده شد، خواهیم بود و معتقدیم باید از خواست مردمی که به یک گفتمان و جریان و شعار‌ها و وعده‌های انتخاباتی آقای روحانی رای دادند، تبعیت کنیم. 
سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همان‌طور که آقای روحانی نیز تاکید کرده برخی وزرا آن‌چنان که باید از عملکرد دولت حمایت نکرده و به قول معروف پاشنه را بالا نکشیدند، اقداماتی ازسوی کمیته تعامل تشکیل کابینه در فراکسیون امید انجام شد و همچنین از اعضای فراکسیون درباره عملکرد وزرای دولت به عمل آمد.  او تاکید کرد: فراموش نکنیم نمایندگان بنابر وظیفه ذاتی خود به‌عنوان ناظر دستگاه اجرایی موظف به اظهارنظر در این رابطه هستند و درنتیجه قرار شد، پس از انجام جمع‌بندی‌های لازم در فراکسیون و دریافت نظرات نهایی تک تک اعضای فراکسیون، به یک نتیجه‌گیری نهایی درباره نحوه اعطای رای اعتماد به کابینه دوازدهم برسیم و فراکسیون نیز قطعاً به این نتیجه‌گیری نهایی پایبند خواهد بود.  عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که لازم است ‌نظراتی که در جلسه مجمع عمومی مطرح شد نیز مورد بررسی و جمع‌بندی قرار گیرد، گفت: قطعاً طی روزهای آینده پس از بررسی این موارد، به جمع‌بندی نهایی خواهیم رسید که این جمع‌بندی، میثاق فراکسیون امید در مورد چگونگی برخورد با موضوع تشکیل کابینه خواهد بود. 
پارسایی در پایان تصریح کرد: نتیجه این جمع‌بندی به‌عنوان میثاق نهایی فراکسیون امید به دولت و اعضای فراکسیون اعلام خواهد شد و مبنای عملکرد ما قرار خواهد گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی