[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۷
  • دوره جدید

تدارکات راضی‌کننده زرد و نارنجی شیراز پیش از آغاز فصل امید شیراز به صعود دوباره، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- پویا کیخا 
برق جدید و فجر سپاسی دو نماینده فارس در لیگ یک خواهند بود تا استان ما پس از چندین سال دوری از سطح اول کشور، بار دیگر صاحب نماینده در لیگ برتر شود. در شرایطی که به مانند هرسال بسیاری از باشگاه‌های لیگ یکی تا واپسین روزهای آغاز این مسابقات تکلیف خود را نمی‌دانند و به دلایل مختلف به خصوص مشکلات مالی با تأخیر فراوان تیمشان را مهیای حضور در مسابقات می‌کنند، دو تیم برق جدید و فجر سپاسی با درایت مدیران، به موقع کار آماده سازی و یارگیری خود را آغاز کرده اند و بازی‌های تدارکاتی مناسبی را نیز برای صعودی مقتدرانه به لیگ برتر در برنامه پیش فصل جای دادند. 
این روزها مطالعه شرایط فجر سپاسی و برق جدید حس خوبی به هواداران این دو تیم شیرازی القا می‌کند؛ به طوری که پس از سال‌ها با امیدواری فراوان منتظر آغاز لیگ یک هستند و چشمشان نیز تا دوردست‌ها حدود تابستان 97 و آغاز لیگ هجدهم کار می‌کند. 
این درست که برق جدید به تازگی وارد لیگ یک شده و علی الظاهر برای تثبیت در لیگ یک به زمان نیاز دارد، اما تجربه صعود بی وقفه پارس جنوبی و سپیدرود در سال گذشته فرضیه لزوم ماندن در لیگ یک در سال اول را باطل کرده است. حتی مدیران این تیم نیز با وجود احتیاط در مصاحبه و تلاش برای تعدیل انتظارات (که منطقی است)، بهترین شرایط آماده سازی را برای این باشگاه فراهم کرده اند. استخدام سرمربی کارکشته و نسبتاً موفق در لیگ یک، حفظ بازیکنان مؤثر فصل گذشته و ترمیم نقاط ضعف پیشین سبب فراهم شدن مقدمات آشتی فوتبال‌دوستان با استادیوم شده است. با وجود همه این مسائل مهم‌ترین موردی که امیدواری‌ها را نسبت به برق جدید در دل ما افزایش می‌دهد، اردوهای برون استانی، مسابقه با تیم‌های لیگ برتری و عملکرد خوب در آن دیدارهاست. برای مثال دیروز برق جدید در مشهد توانست با یک نمایش تهاجمی 2-1 پدیده را شکست دهد و حتی در گزارش‌های منتشر شده آمده است که می‌شد توپ‌های بیشتری وارد دروازه پدیده کرد. 
فجر سپاسی نیز در تابستان به خوبی تقویت شده و از نظر در اختیار داشتن مهره‌های کارآمد بدون اغراق یک سر و گردن از رقبای حاضر در لیگ یک بالاتر است. زردپوشان شهر ما که حتی در میان هوادارهای سایر تیم‌ها از محبوبیت خاصی برخوردارند و بسیاری از فوتبال‌دوستان غیرفارسی امیدوارند که بار دیگر نمایش آن‌ها را در قالب یک تیم لیگ برتری به نظاره بنشینند، در فصل نقل و انتقالات به سبب ماهیت نظامی و سربازگیر بودن تغییرات فراوانی داشته و بازیکنان زیادی را جذب کرده یا از داده است که با بررسی رزومه ورودی‌ها و خروجی‌های فجر کفه ترازو وزن ورودی‌ها را سنگین‌تر نشان می‌دهد. برخلاف سال گذشته که فجری‌ها تا مدتی در سوگ عدم راه‌یابی به لیگ برتر به سر می‌بردند و غفلت در آماده سازی کار دستشان داد، چیزی که از اخبار این روز‌های فجر درمی‌یابیم، یک برنامه جامع، کامل و قابل اجرا برای شکستن طلسم 4ساله ورود به لیگ برتر است. آن‌ها نیز به مانند همشهری جوان‌تر بازی‌های تدارکاتی خوبی ترتیب داده اند اما به سبب تغییرات فراوان، نیاز به زمان برای ایجاد هماهنگی و گذراندن فصل سنگین بدنسازی، کیفیت نمایش‌هایشان در حد همشهری نیست که آن هم با تکیه بر علم و تجربه اصغر کلانتری بهبود خواهد یافت. البته نکته قابل انتقاد از مدیران فجر صحبت دائمی از برنامه سه ساله در مصاحبه‌هاست که برای تیم سربازگیری مثل فجر و اجتناب‌ناپذیر بودن تغییرات هرساله در این تیم امری بی‌معناست و اگر فلاح به دنبال برنامه‌محور کردن فجر است، بهتر است به تقویت تیم‌های پایه و وابستگی کمتر به بازیکنان سرباز در رده بزرگسالان بپردازد تا پس از صعود به لیگ برتر با توجه به در اولویت نبودن فجر نسبت به سایر تیم‌های نظامی، میوه برنامه‌های پیشین خود را بچیند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی