[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۹
  • دوره جدید

همه بچه های شیراز نوین

حسین امیری؛

سردبیر ما دسیپلین خاصی دارد. در کار فوق‌العاده جدی است و با هیچ‌کس تعارف ندارد و در رک‌گویی شهره است. خیلی‌ها می‌گویند رمز موفقیت او همین جدی بودن در کارش است. او باوجود جدی بودن، هوای بچه‌ها را دارد و حواسش به ریزترین مسائل روزنامه است. کمتر پیش می‌آید او را راضی ببینی؛ هر چقدر تلاش کنی باز هم در جلسات تحریریه انتقاد می‌کند. اگر هزارتا سوژه بدهید آخرش می‌گوید این‌ها‌ که به‌درد نمی خورد.

سیدمحی‌الدین حسینی ارسنجانی؛

جانش را بگیر اما ستون حرف نو در صفحه 3 را از او نگیر. او دبیر تحریریه است که پای ثابت یادداشت‌نویسان روزنامه است. حسینی، تعصب خاصی به کیانی، مدیرش در آموزش و پرورش ناحیه یک دارد. اگر چشم سردبیر را دور ببیند، هر روز از ناحیه یک می‌نویسد؛ اما همیشه سدی به نام حسین امیری پیش‌رو دارد. سید تحریریه شیرازنوین در یادداشت‌نویسی ید طولایی دارد، درمورد شیر مرغ تا جان آدمیزاد ازش یادداشت بخواهی می‌نویسد و از روزنامه‌نگاران کهنه‌کار است که از نیم‌نگاه با سردبیر به شیرازنوین آمده است. 

پیمان کشاورز؛

دبیر خبر روزنامه. باوجود جوانی از سابقه بالایی در مطبوعات برخوردار است و تسلط خوبی بر کارش دارد. پیمان تمام قوائد کار حرفه‌ای را بلد است و همین، از او یک دبیر خبر تمام‌عیار ساخته است. دبیر خبر ما بر خلاف سردبیرمان که اخموست، همیشه آرام و خونسرد است و هنوز کسی او را عصبی در روزنامه ندیده است. بچه‌های روزنامه هر کاری می‌کنند که پیمان را عصبی کنند، موفق نبوده‌اند و اعلام کرده‌اند چنانچه کسی توانست او را عصبی کند، به او جایزه می‌دهیم. سابقه و تجربه زیاد کشاورز در کار خبری، او را تبدیل به یک نیروی حرفه‌ای و توانمند کرده و دست راست سردبیر است. 

محسن دانش؛

از پیشکسوتان عرصه خبر است که دبیر صفحات نما و روشنا است. سالیان متوالی فعالیت در حوزه فرهنگ و هنر روزنامه‌های مختلف، از او یک روزنامه‌نگار باتجربه ساخته است که تمام چاله و چوله‌های این حوزه را مثل کف دست می‌شناسد. البته هنوز نتوانسته توانایی‌های خود را در شیرازنوین به منصه ظهور بگذارد. 

محمود شبان سروستانی؛

مرد گوش‌شکسته تحریریه ما. جزء باتجربه‌های مطبوعات فارس به حساب می‌آید که دبیری سرویس ورزشی روزنامه را عهده‌دار است. او از لحاظ رفتاری شباهت زیادی به پیمان کشاورز، دبیر خبرمان دارد. البته با این تفاوت که آرامش و خونسردی را به قلمش انتقال داده است. شبان زیاد علاقه‌ای به دامن زدن به حاشیه‌های ورزش ندارد.

 سعیدرضا امیرآبادی؛

همه‌فن حریف. اشراف بر حوزه‌های ورزش، سینما و اجتماعی. به رشته تحریر درآوردن مطالب کارشناسی در این حوزه‌ها باعث شده او را همه‌فن حریف بدانیم. امیرآبادی هم جزء نیروهای جوان، اما در عین حال باتجربه شیرازنوین است که از تعهد کاری و انگیزه زیادی برخوردار است. رفتار حرفه‌ای او در کار در کنار انگیزه و پشتکارش، سردبیر را مجاب کرد دبیری ویژه‌نامه نوروز را به او بدهد. 

سمیرا مولودی زرنقی؛

از شم خبرنگاری خوبی برخوردار است؛ به نحوی که می‌تواند به خوبی با طرف مقابل ارتباط برقرار کند. در حوزه‌های خبری خودش هم او را به عنوان یکی از خبرنگاران فعال می‌شناسد که از سماجت خاصی برخوردار است. همین خصوصیات مطالبه‌گری و پی‌گیر بودن، سبب شده سردبیر کارهایی که زود باید به نتیجه برسد را به او واگذار کند. مولودی در عین حالی که در سرویس خبری فعال است، مسئولیت صفحه شهرستان روزنامه را نیز برعهده دارد. البته او برخلاف جنب‌وجوشی که در خبرنویسی دارد، از تهیه گزارش تا حدودی فراری است؛ اما با همه این تفاسیر از نیروهای وفادار به سردبیر است که از نیم‌نگاه با او به شیرازنوین آمده است.

مجتبی دورودی؛

دبیر صفحه میراث روزنامه است که تحصیلات عالی او در رشته باستان‌شناسی، باعث شده این صفحه از روزنامه جزء پرمخاطب‌ترین صفحات باشد. البته عِرق ناسیونالیستی او به میراث فرهنگی و آثار باستانی، هرازگاهی در صفحه اعمال می‌شود. سردبیر می‌گوید وقتی با دورودی صحبت می‌کنم انرژی می‌گیرم. واقعیت امر هم همین است. همکلامی با او چیزی جز انرژی مثبت ندارد. دورودی هم از جمله نیروهای منظم، متعهد و باانگیزه روزنامه است که با وجود اینکه شیرازنوین اولین تجربه روزنامه‌نگاری حرفه‌ای او بود و نشان داده حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

امین افشار؛

سلام حاجی، تکیه‌کلام مرد پرکار سرویس گزارش روزنامه است. علاقه زیادی به گزارشات جنجالی دارد و دائم در حال سوژه‌یابی است. پشتکار و پیگیری عجیبی در تهیه گزارش دارد. باور کنید رصد سوژه‌ها از سوی او، کمتر از کاراگاهان پلیس نیست. علاقه‌مندی او به گزارشات خاص، او را به پرکارترین خبرنگار روزنامه تبدیل کرده است. در مورد امین افشار در آینده بیشتر خواهید شنید. 

مهدی معتضدیان؛

در مورد معتضدیان نوشتن، زیره به کرمان بردن است. کسی که دبیر کاریکاتور روزنامه شرق باشد، نیاز به معرفی ندارد. در رابطه با او فقط به این نکته بسنده می‌کنم که در کارش رفتار فوق‌العاده حرفه‌ای دارد و از تعهد کاری زیادی برخوردار است. 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی