[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

ماجراهای آلوین و سنجاب‌ها

مجموعه انيميشن قديمي نمايش آلوين براي نخستين بار در پایيز سال 1961 از شبکه تلويزيوني CBS به روي آنتن رفت. خود اين مجموعه انيميشن مبتني بود بر يک آلبوم موسيقي که در سال 1958 از سوي راس باگداساريان آهنگساز و ترانه سرا تهيه و به بازار ارائه شده بود. اين آلبوم موسيقي تحت عنوان دکتر جادوگر دربردارنده صداهاي ريز و جيغ مانند سه چهار کاراکتر شامل: باگداساريان خودپسند و عاشق‌پيشه، تئودورِ وفادار و دنباله‌رو، سيمون عينکي و درسخوان بود که هميشه درگير الم شنگه‌هاي برادرانش بودند، و ديويدِ سولِ مدير برنامه که مدام از دست خرابکاري‌هاي آلوين دلخور و عصباني مي شود.
آلبوم موسيقي دکتر جادوگر طي دو ماه اول عرضه خود بيش از هفت ميليون نسخه فروخت. اين موفقيت باعث شد که مجموعه کارتوني نمايش آلوين ساخته شود. اين مجموعه براي مدت يک سال به طور مرتب از تلويزيون CBSپخش مي‌شد. راس باگداساريان جونيور در پي مرگ پدرش در سال 1977، کار و کسب خانوادگي را ادامه داد. وي از سال 1983 مجموعه تازه اي از انيميشن‌هاي آلوين را تحت عنوان آلوين و سنجاب‌ها براي شبکه تلويزيوني NBC ساخت که نمايش آنها تا اول سپتامبر 1990 ادامه يافت . اين مجموعه يکي از موفق‌ترين سريال‌هاي کارتوني بود. اما متأسفانه دو فيلمي که از روي اين مجموعه کارتوني ساخته شده، به رغم پرفروش بودنشان، عملاً هيچ ارزش هنري و سينمايي خاصي ندارند.
در فيلم اول، جيسون لي نقش ديويد سول، مدير و آهنگساز گروه سنجاب‌ها را بازي مي کرد و خط اصلي قصه هم عمدتاً بازتاب دهنده تم هاي موسيقيايي آلبوم‌هايي بود که باگداساريان پدر در دهه پنجاه خلق کرده و سپس در دهه‌هاي شصت و هشتاد ميلادي توسط خودش و فرزندش ادامه يافته بود. 
بايد اذعان کرد که فيلم در مجموع براي بچه‌ها سرگرم کننده است. لحظاتي از فيلم در نوع خودش بامزه است و انتخاب ترانه‌ها هوشمندانه است و ديويد کراس هم دو سه تا صحنه بامزه را ايجاد کرده؛ اما اين همه براي به پايان رساندن موفقيت آميز يک فيلم هشتاد و هشت دقيقه اي کفايت نمي‌کند. 
اما داستان در قسمت دوم آلوين و سنجاب‌ها از اين قرار است که سه سنجاب آوازخوانِ کم سن و سالِ ما، يعني آلوين (با صداي جاستين لانگ)، تئودور (با صداي جسي مک کارتني) و سيمون (با صداي متيو گري گابلر)با مشکلات و مسائل مربوط به شهرت زودرس و ورود به دبستان روبه‌رو هستند. آلوين با مدرسه خيلي خوب کنار آمده اما تئودور و سيمون نه. در ادامه ماجرا اين سنجاب‌ها با سه سنجاب آوازخوان روبه‌رو مي‌شوند که در واقع به نوعي رقيب آنها 
هستند و ...

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی